Křest knihy Eliáš mezi piráty

  • 16. června 2021 / napsal(a) Epocha
Přijďte v sobotu 26. června na Smíchovskou náplavku do knihovny DOK na křest knihy Eliáš mezi piráty!

V sobotu 26. června 2021 proběhne na smíchovské náplavce v knihovně DOK křest nové dětské knihy od Veroniky Krištofové. Pro všechny návštěvníky je připraven pestrý program s divadelním představením, setkáním s autorkou a také křtem, kterého se jako hosté zúčastní také spisovatelka Ivona Březinová nebo herečky Kateřina Janečková a Jiřina Vacková. 

IMG_9094Příběh o Eliášovi, jednorukém sirotkovi, který sní o tom, že se stane námořníkem, a nakonec s dcerou pirátského kapitána zažije velké dobrodružství na moři, existuje jako divadelní představení divadla Kubko od roku 2018 a vznikl ve fantazii Veroniky Krištofové, zakladatelky, manažerky a lektorky vzdělávacího projektu Besedárium. Veronika Krištofová v rámci projektu objíždí knihovny, školy a další vzdělávací instituce, kde nabízí celou řadu besed, přednášek a zábavných programů pro děti. 

Eliáš mezi piráty tak vznikl jako přirozené pokračování těchto aktivit. Knihu vydalo Nakladatelství Epocha letos v květnu a spolupracovala na ní ilustrátorka Jana Komárková, jejíž obálky, kresby a ilustrace se objevily již ve více než 100 knihách berlínského nakladatelství Schwarzkopf & Schwarzkopf.

IMG_9122Kvůli nepříznivé pandemické situaci byl křest knihy odložen na konec června. Ve spolupráci s pražskou knihovnou DOK se na sobotu 26. června připravilo zábavné odpoledne s Eliášem pro děti a rodiče. Akce začíná ve 14:00 hod. a účastníci mohou zdarma přijít na zábavné workshopy – pro děti je připravena vlastní výroba pirátské lodičky, strašidelné medúzy nebo omalovánky s Eliášem. 

Od 15:30 hod. začne divadelní představení, které zahrají členové divadla Kubko, a od 16:30 hod. bude následovat samotný křest knihy, jehož se jako kmotři zúčastní oceňovaná spisovatelka knih pro děti a mládež Ivona Březinová, herečka a zakladatelka hereckého studia Kalegro Kateřina Janečková a také Jiřina Vacková, herečka a zakladatelka nezávislé skupiny Loutky bez hranic. Akce končí v 17 hodin.

Pirátská náplavka s Eliášem 

Čas: 26. 6. 2021, sobota 

Místo konání: knihovna DOK 16 – Kobka č. 16, Hořejší nábřeží, Praha 5 – Smíchov  

Program: 

14:00 – 15:30 – workshopy v prostorách knihovny DOK a setkání s Veronikou Krištofovou, autorkou knihy

15:30 – 16:30 – loutková pohádka divadla Kubko 

16:30 – 17:00 – křest knihy Eliáš mezi piráty s Veronikou Krištofovou, autorkou knihy, a speciální trojicí hostů, spisovatelkou Ivonou Březinovou a herečkami Kateřinou Janečkovou a Jiřinou Vackovou

Více o knize: Veronika Krištofová: Eliáš mezi piráty

 V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2021 , Nakladatelství Epocha s.r.o.