DNESKA MÁTE VELKOU KLIKU, JE TU DEN NÁMOŘNÍKŮ

  • 25. června 2023 / napsal(a) Epocha
Mezinárodním dnem námořníků si připomínáme, jak důležitá je námořní doprava pro světové hospodářství a oceňujeme její celospolečenský přínos. Práce mužů v proužkovaném na lodních kolosech – zní to jako klišé, a přitom jejich síla a houževnatost pomáhají překonávat značná rizika, která sebou práce na moři nese. Všem mořeplavcům, plavčíkům, plaváčkům, kapitánům, navigátorům, stejně tak reskátorům i proti zákonu stojícím pirátům patří hluboká poklona, bez nich by byl svět o poznání chudší.

Co je však neodmyslitelně spjato s námořní posádkou? Přece lodě a také oceány, zálivy, bitvy, průzkumné plavby, nekonečné dálavy, přítomné okamžiky v rozbouřených vlnách i doteky historie. Kdo ví, co vše se skrývá v hlubinách vodního obalu naší matičky Země? Dějiny píší nejenom učenci, ale také oceány, které si pohrávají s bárkami jako bohové se Zeměplochou Terryho Prachetta. Pokud máte i vy, milí čtenáři, rádi příběhy, které se odehrávají na vlnách historie, anebo v zákoutích fantazie, máme pro vás ke Dni námořníků pár zajímavých knižních tipů.

A hlavně nesmíme zapomenout, že na knižní pirátskou kořist platí sleva 40 %. Na vybrané e-knihy nasazujeme slevu rovných 20 %. Vyberte si svůj poklad z následující nabídky.

Začneme prozaicky závanem let minulých z edice Polozapomenuté války:

Kralicek_Tri_roky_krve

Václav Králíček

TŘI ROKY KRVE

Druhá anglo-holandská válka 1665–1667

V povědomí nás všech přežívá sousloví „Anglie pánem moří“, ale jen málokdo dnes ví, že v 17. století to byli právě Holanďané, kdo zcela suverénně ovládal námořní obchod, a Angličané hráli jen druhé housle. Jejich námořnictvo potřebovalo celé půlstoletí plné porážek a několik střetnutí s Holanďany, než se mu konečně podařilo prosadit se. A právě druhá válka se Spojenými nizozemskými provinciemi patří k té vůbec nejkrvavější…

Se slevou 40 % je kniha nyní za 179 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 127 Kč.

Broz_Kralicek-Buh_stal_pri_Anglii_1

Václav Králíček, Ivan Brož

BŮH STÁL PŘI ANGLII

Tažení velké Armady v roce 1588

Blíží se konec 16. století a ve Španělsku vládne Filip II. Jeho klid však narušují angličtí piráti s tichým souhlasem královny Alžběty. Když však pohár přeteče, rozhodne se Filip II. roku 1588 vyzbrojit ohromné loďstvo, podle jeho vlastních slov „neporazitelnou Armadu“, která má Anglii srazit na kolena. Od okamžiku osudového rozhodnutí však pronásleduje španělské vojáky a námořníky jedna svízel za druhou, až to vypadá, že se proti nim spikl celý svět včetně počasí.

Se slevou 40 % je kniha nyní za 143 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 79 Kč.

Edice literatury faktu Magnetka má také co nabídnout:

Lvi_na_vlnach

 

Václav Králíček

LVI NA VLNÁCH

Anatomie námořních bojů Velké Británie s Francií v letech 1789–1794 v Atlantiku

Barvité líčení série dramatických námořních střetnutí britské a francouzské flotily v prvním období francouzské revoluce. Doba počátečního chaosu, převratných změn v organizaci námořnictva, úvodních malých i větších střetnutí, rytířských soubojů na vlnách i mnoha jiných událostí přinášejících velícím admirálům doslova noční můry vyvrcholila na jaře 1794 několikadenní námořní bitvou.

Se slevou 40 % je kniha nyní za 119 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 87 Kč.

Vzbourenci-obalka

Václav Králíček

VZBOUŘENCI A ZTROSKOTANCI

Drama Bounty a Pandory

Když se kalného rána 23. prosince 1787 vydala HMS Bounty za chlebovníkem do jižních moří, nikdo netušil, že se do vlasti již nevrátí. Její velitel poručík William Bligh musel cestou čelit vzbouřené posádce a domů se vrátil až po dvou letech, po strastiplné cestě v záchranném člunu. O tři roky později se 7. listopadu 1790 na moře vydala HMS Pandora pod velením kapitána Edwarda Edwardse, tentokrát s úkolem pochytat a přivézt do vlasti všechny vzbouřence k řádnému potrestání. Ani on nevěděl, že přijde při ztroskotání o svou loď, podnikne dlouhou cestu v záchranných člunech a domovský Portsmouth uvidí až o rok později.

S mimořádnou slevou je kniha nyní za 59 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 79 Kč.

Spleti historických faktů nejsou velkým lákadlem pro naše nejmenší, proto jim přinášíme něco přesně na míru. Příběhy našeho milého klučiny ze sirotčince, který má jeden velký sen, stát se námořníkem. Co myslíte? Podaří se mu to? Můžete se se svými ratolestmi přesvědčit sami:

Elias_mezi_piraty_FRONT_02Veronika Krištofová

ELIÁŠ MEZI PIRÁTY

Záchrana kapitána Flinta

Hubený chlapec ze sirotčince nemá pravou ruku a práci na lodi mu nikdo dát nechce. Když ale v přístavu potká Angeliku, dceru obávaného piráta, neváhá ani vteřinu. To je přece ono! Zkusí to u pirátů! Vydejte se na nebezpečnou výpravu plnou zrádných hlubin, kde vám do cesty vstoupí nejedna mořská nestvůra, která všechno pořádně zašmodrchá. Podaří se Eliášovi překonat všechny překážky a kapitána Flinta zachránit?

Se slevou 40 % je kniha nyní za 179 Kč.

Elias_mezi_lidojedy_FRONT_01

 

Veronika Krištofová

ELIÁŠ MEZI LIDOJEDY

Není na světě věhlasnější poklad než dračí perly v Sargasovém moři. A když právě po nich zatouží nejobávanější pirát všech dob kapitán Flint, je o dobrodružství postaráno. V pokračování příběhu o jednorukém plavčíkovi Eliášovi a jeho přátelích se čtenáři vydají na další nebezpečnou výpravu. Jejich cesta za pokladem na samotný Ostrov dračí krve, kde podle legendy žije bájný pták s plamennými křídly, nebude nijak jednoduchá. Do cesty se jim připletou větrní bohové, sirény, lidojedi nebo mořská nestvůra Charybda, ale ten nejtěžší úkol je teprve čeká – musejí najít a přimět Angeličinu maminku, aby se přestala na Flinta zlobit. To ale nemůže být zase také složité… nebo snad ano?

Se slevou 40 % je kniha nyní za 231 Kč.

Bonusový tip:

Jaká by to byla nabídka titulů s námořní tematikou, kdybychom zapomněli na tragický osud Titaniku? Ten pohltilo moře 15. dubna 1912. V osudný den zahynulo přes 1500 cestujících a členů posádky. Relevantní informace s vyvracením nepravd i mýtů, které o Titaniku kolují, přináší novinář a autor literatury faktu Václav Králíček.

Titanic_FRONT_02_-_malaVáclav Králíček

TITANIC

Nikdo nechtěl uvěřit

Kniha se zabývá nejen samotnou tragédií, ale podrobně i příčinami, které ji s největší pravděpodobností způsobily. Zároveň se daří ve světle nově objevených faktů vyvrátit některé hluboce zakořeněné mýty, neustále se opakující v souvislosti s potopením Titaniku. Ať už jde o osud konstruktéra Andrewse, chování následně glorifikovaného kapitána Smithe v průběhu celé noci, ale i o nešťastné povely prvního palubního důstojníka Murdocha. Stejně tak se pokouší zmapovat a vysvětlit to co následovalo po kolizi. Velmi podrobně se také zabývá možnostmi záchrany cestujících a posádky. Překvapivě se tak při detailnějším rozboru faktů jeví i slavný pokyn „ženy a děti první“.

Se slevou 40 % je kniha nyní za 239 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 159 Kč.

Vylovte si svou rybku v moři literatury. Potom už stačí zvednout kotvy a vydat se na výpravu do světa vaší vyvolené knihy.V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2023 , Nakladatelství Epocha s.r.o.