Světový den UFO je tu a my pro vás máme 35% slevy na vybrané sci-fi tituly. Ani e-knihy náletu neujdou, sleva 30 % to jistí. Nakoukněte do našeho repertoáru a objevte takový mimozemský svět, do kterého se budete chtít ponořit. Je libo sci-fi román, hard sci-fi, povídková série nebo apokalypsa? Cokoliv nemožné je možné, třeba právě v nabízených titulech.

Koho by nefascinoval fenomén celoplošně živený od 40. letech 20. století, kdy americká armáda přišla s informacemi o pozorování jevů na obloze, které se vymykají pozemským fyzikálním zákonům? Tajemné UFO! Neidentifikovatelné létající objekty, mimozemské talíře a vesmírné koráby pocházející z technologicky vyspělé civilizace, možná nebezpečné, možná nesoucí poselství pro lidstvo. Zdá se to jako klišé plné fantasmagorie senzacechtivých nadšenců? Omyl. Armáda i vědecká obec má o seriózní bádání v oblasti ufologie opravdový zájem. Aby UFO (unidentified flying object) mohlo být bráno vážně, došlo dokonce ke změně názvu na UAP, tedy nevysvětlitelný vzdušný jev (unexplained aerial phenomenon).

Jak ale vůbec mimozemšťané vypadají? Jsou to zelení či šedí mužíčci s tykadly a ohromnýma očima, nebo biologicky vyspělé organismy schopné namazat si člověka na chleba jen mrknutím oka? Kdo může jistě říct, kde je pravda. Snad někde tam venku? Netřeba hledat daleko, odpovědi na otázky poletující v myšlenkách všech konspirátorů, badatelů, UFO nadšenců, milovníků sci-fi literatury a filmů i armádních vzdušných sil zodpoví naše nabídka knih s mimozemskou tematikou. V noci už nemusíte hledat tajemná světla na obloze, tady setkání třetího druhu zaručeně zažijete!

LEGIE_I_frontcover

Kristýna Sněgoňová a František Kotleta

Série Legie

Sci-fi seriál, který na Netflixu nenajdete         prohlednout nabídku zde

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. Taková jsou pravidla tam venku. Lidé to zjistili v den, kdy na jejich planetu zaútočila invazní flotila neznámé civilizace. Krátká, ale tvrdá válka srazila lidstvo na kolena a udělala z něj otroky mimozemských dobyvatelů. Ale dokud stojí poslední voják odporu, je tady vždycky naděje. Onou nadějí je svérázná posádka lodi Kraksna. Vesmírní dobrodruzi, mafiáni, tanečníci, cirkusoví umělci i barmani, tím vším musí partička přeživších pod vedením kapitána Moravce projít, aby se nakonec dokázala postavit uchvatitelům v čele lidské Legie. Svět Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, je space opera temná, akční i zatraceně zábavná a od svého vzniku oslovila desítky tisíc nadšených čtenářů.

Se slevou 35 % je kniha už od 194 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha už od 181 Kč.

 

 

František Kotleta

Série Bratrstvo krve

Bratrstvo_Krve_omnibus_FRONT_RGB_1000px

Kultovní série    prohlédnout nabídku zde

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Všem svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, na rozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…

Se slevou 35 % je kniha už od 129 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha už od 90 Kč.

A komiks Hustej nářez je slevou 35 % nyní za 288 Kč.

 

František Kotleta

Souborné vydání Bratrstvo krve

Titul ke koupi zde

Dnes už kultovní série Bratrstvo krve se po sérii dotisků dočkala souborného vydání všech pěti knih. Vydejte se do světa humoru, akce a hrdinů, kteří se stali fenoménem české fantastiky. Jan Bezzemek, Gerhard, Petra, Veronika, Kateřina a další legendární postavy v jednom mohutném svazku.

Se slevou 35 % je kniha nyní za 649 Kč.

MESTO_v_OBLACICH_Front

Kristýna Sněgoňová

Série Města

Prohlédnout nabídku zde

Svět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu – město na obrovských pilířích, chráněné před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno. Tak dávno, že už si to nikdo nepamatuje. A kdo o tom něco tuší, je v nebezpečí, mohla by po něm totiž jít císařská tajná služba, Polit, protože svět mimo město přece neexistuje. Alespoň ne pro ty, kdo nejsou vyvolení. Jenže stará tajemství se ráda nečekaně vynořují, a když se ve městě začnou záhadným způsobem ztrácet děti, nejlepší vyšetřovatel Politu pochopí, že věci mohou být jinak, než mu celý život tvrdili. 

Nový román Kristýny Sněgoňové přináší mezi troskami světa po apokalypse temné dobrodružství, jaké tu dlouho nebylo.  

Se slevou 35 % je kniha už od 259 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha už od 181 Kč.

 

Azhareida_FRONT_RGB_1000px

Tomáš Petrásek

Azhareida

Bitva o Gelidor    titul ke koupi zde

Končí jedenatřicáté století a pro kolonisty z hvězdné soustavy Efesuma je Země jen zpola zapomenutou vzpomínkou. Hlad po surovinách přivádí potomky pozemšťanů i na ledový měsíc Megan, zahalený oblaky mrazivé, smrtelně jedovaté mlhy. David Grinil, člen inspekce prověřující situaci na Meganu, se spolu se svými kolegy vydá po stopě nevyjasněných úmrtí místních pracovníků. Proti nim stojí nejen nehostinný cizí svět, ale i vedení těžařské firmy, které nechce připustit jakékoliv narušení práce. David a jeho přátelé postupně odhalují tajemství, které nikdy odhaleno být nemělo, a ocitají se ve smrtelném nebezpečí, lapeni mezi odlidštěnou mašinérií mocné korporace a světem tam venku, který jako by cokoli lidského zuřivě nenáviděl. Román ze vzdálené budoucnosti, který nabízí poctivou hard sci-fi s prvky napínavého detektivního příběhu ve strhujícím akčním finále.

Se slevou 35 % je kniha nyní za 389 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 279 Kč.

Studene_svetlo_hvezd_FRONT

Pavel Frtitz

Studené světlo hvězd

Titul ke koupi zde

Jaký je to pocit, prohledávat vrak dávno pohřešované kosmické lodi? Jaký je to pocit postupovat s jednotkou výsadkářů proti potvorám, co vyhubily většinu lidstva?

Na stránkách této knihy střetnete bestii z labyrintu, prozkoumáte záhadný umělý měsíc a odkryjete tajemství jednoho velmi vzdáleného masového hrobu. Po boku palubního kněze navštívíte Saturnův měsíc Titan a s Plukovníkem Kruzelem se vylodíte na mýty opředené planetě 808.

A věřte či ne, dojde i na lásku pod hvězdami. Astronauti, průzkumníci i ostřílení mazáci z ozbrojených složek. Ačkoliv každému z nich rozdal osud jiné karty, všichni hrají poker o to nejcennější.

Deset syrových příběhů z mrazivého vesmíru, s jejichž hrdiny byste neměnili.

Se slevou 35 % je kniha nyní za 233 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 195 Kč.

Krasky_a_vetrelci_FRONT_RGB_1000px

 

Leoš Kyša (ed.), Michaela Merglová (ed.)

Krásky a vetřelci

Pulp stories    titul ke koupi zde

Vejdou mimozemšťan, Čech a Žmrnlub do baru a Čech řekne: „Co je, sakra, Žmrnlub?“

Ať je to cokoliv, v téhle knize to nenajdete. Na rozdíl od mimozemšťanů a Čechů. A Češek. A bojů mezi nimi. Tedy mimozemšťany a Čechy. A Češkami. Jak to dopadne, je jasné: Jsme přece Češi. Nevzdáme se. A pokud, bude přitom alespoň sranda. A taky hromada sexu. Nová antologie tuzemské fantastiky přináší to nejlepší, co se o střetu mezi mimozemšťany a lidmi dá napsat. S nádechem zlatého věku světové sci-fi a poctivou dávkou české a slovenské neomalenosti a schopnosti přijít s příběhy, při kterých se budete smát, bát, bavit i červenat.

Čekají vás ostřílení autoři, krásky, krasavci, emzáci i hnusáci a jako bonus komiks o holkách z bombardéru, nacistech a létajících talířích.

Se slevou 35 % je kniha nyní za 389 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 251 Kč.

cover_world-page-001

Robert Kaločai, Michael Petrus

Nanits Chronicles

Komiks    titul ke koupi zde

Nanits Chronicles je originální komiksový příběh z blízké, ale i mnohem vzdálenější budoucnosti, která sleduje osudy tří hrdinů na pozadí mnohem větších událostí formujících zásadně budoucnost planety Země.

2056 – Westernové postapo, kde Harry – ostřílený pistolník ze Scarova gangu – žije ve světě trhaném na kusy smrtící pandemií. Všechno se zkomplikuje v okamžiku, kdy gang cestuje do Santa Fe, aby přivezl cenný náklad. Něco se ale pokazí. Něco se strašně pokazí a Harryho život se obrátí vzhůru nohama.

2177 – Čistokrevné sci-fi, ve kterém je nákaza, jež sužovala svět na planetě Zemi, minulostí díky sloučenině NANITS. Lidstvo povstalo z úpadku a znovu vzkvétá. Z Marsu, který existuje jako svobodná republika nezávislá na Zemi, přilétá delegace, jejíž členkouje i mladá Marťanka Nia. Ta se zaplete do spiknutí, které ohrožuje život nejen jí, ale i osud všech obyvatel planety Země.

2225 – Špinavá cyberpunková detektivka, ve které se do temných zákoutí černého trhu vydává detektiv Frinkle, zlomený muž poháněný hněvem a touhou po pomstě. Jeho jediným cílem je ochromení černého trhu a výroby nebezpečné napodobeniny NANITS. Cesta za odhalením toho, kdo za výrobnou napodobeniny stojí, se ukáže jako mnohem nebezpečnější, než se na první pohled zdálo.

Se slevou 35 % je kniha nyní za 454 Kč.

 

Zakon_genu_FRONT_01

Václav Kotrman (ed.), Leoš Kyša (ed.)

ZÁKON GENU

Antologie české fantastiky    titul ke koupi zde

Uplynulo dvě stě let od narození otce genetiky Gregora Mendela, ale genetika je pořád pro vědu obrovskou výzvou a polem pro nové fascinující objevy. A stejně tak pro spisovatele sci-fi. U příležitosti narozenin velké osobnosti české vědy se vynikající autoři fantastiky vydali na své vlastní dobrodružné výpravy spojené s genetikou. Vypravíte se do vesmíru, setkáte s mimozemšťany, budete cestovat časem, budete se smát, bát i hloubat nad tím, co nás ještě v oblasti genetiky možná čeká a nemine, protože věda a fantastika patří neodmyslitelně k sobě. Stejně jako objevování nových příběhů a tajemství.

S předmluvami biochemika Jana Konvalinky a astrofyzika Jiřího Grygara.

Se slevou 35 % je kniha nyní za 344 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 230 Kč.

Jizvak_Jim_OBALKA

Dalibor Vácha

JIZVÁK JIM

a další noční můry    titul ke koupi zde

Vítejte ve světech, kde je něco jinak. Kde je něco hodně, brutálně jinak. Vítejte ve světech, které jsou noční můrou… První světová válka probíhala docela jinak, než nám dodnes tvrdí. Státní bezpečnost využívala služeb démonů i kouzelníků a určitě ne k něčemu dobrému. Nebylo jednoduché být dítětem v těžko pochopitelném našedlém světě… Každý z příběhů s sebou nese novou realitu, která je sice odlišná od té naší, ale zase ne tolik, jak bychom chtěli.

S mimořádnou slevou je kniha nyní za 99 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 111 Kč.

 

 

Archa_zrud_FRONT_small_WEB

 

Pavel Fritz

ARCHA ZRŮD

Sborník sci-fi a hororových povídek    titul ke koupi zde

Děj třinácti vědeckofantastických a hororových povídek vás zanese na ta nejznepokojivější místa v nejtemnějších propastech vesmíru i na naší mateřské planetě. Stanete se svědky odkrývání šokujících mimozemských artefaktů, prozkoumáte záhadné vraky, navštívíte Hotel nekonečno, maják na konci galaxie i bavorský klášter sužovaný děsivým zlem. S bandou desperátů budete hledat poklad Černého Lombarďana a zaskočí vás velmi podivný úkol pro britské agenty s povolením zabíjet. Příjemnou cestu do pekel!

Se slevou 35 % je kniha nyní za 166 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 97 Kč.

virtu

Jana Rečková

VIRTUÁLNÍ VRAZI

Sci-fi thriller    titul ke koupi zde

V ponurém světě, sešněrovaném přebujelými předpisy a zákazy, dává mnoho lidí přednost pobytu ve virtuální realitě. Mladí tvůrci světů, bratři Gezové, se tak řízením osudu ocitají v roli nechtěných odpůrců režimu, který už lidem bere i poslední drogu... Tou je nekonečná proměnlivost virtuálních světů. Právě zde se skrývá před osudem Tajn, jehož rodina byla kdysi rozprášena a uvězněna. Nyní je z něj vládce i ničitel bájných světů a jediné, co od života chce, je porazit strašlivou Nessie. Ovšem s virtuálními světy není něco v pořádku a Tajn bude muset odhalit nejen tajemství záhadné Jetelky, ale i způsob, jak proniknout do fyzického světa dřív, než vše pohltí zkáza...Jana Rečková předvádí jako již mnohokrát svůj talent a všestrannost, s níž, podobna svým hrdinům, prostupuje světy fantastiky a splétá fascinující, napínavý děj plný zvratů.

S mimořádnou slevou je kniha nyní za 59 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 76 Kč.

Zamrzly_vesmir-obalka_promo

 

Martin Gilar

ZAMRZLÝ VESMÍR

Sci-fi román    titul ke koupi zde

Zamrzlý vesmír je kříženec space opery a military sci-fi. Federace, nadnárodní korporace i jednotliví dobrodruzi pronikají do Sluneční soustavy, ale k životu potřebují energii. V okolí Jupiteru nacházejí její vydatný zdroj: indukce – živé elektromagnetické oblaky. Lov, který se rozpoutá, připomíná harpunování kytovců pouze s jedním rozdílem: pozemšťané nejsou v souboji jasným favoritem. Konflikt přeroste ve válku, ve které není jasné, zda vítězí lidé, nebo vorvani.

Se slevou 35 % je kniha nyní za 97 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 55 Kč.

EP70_obalka_promo

David Šenk

SMRTELNÍ BOHOVÉ

Sci-fi povídky    titul ke koupi zde

Vstupte do vesmíru plného bohů, kteří vás zavedou k tajemstvím ukrytým na dně brazilské přehrady Tucuruí, ukáží vám lásku a odhodlání ve vodou a nenávistí zaplavené Kalifornii, budou vašimi průvodci jak v pražských ulicích, tak na Marsu a na dalších planetách vzdálených od Země desítky světelných let. Po jejich boku budete bojovat o holý život, svobodu a nezávislost, seznámíte se s bytostmi, kterým nad hlavami v noci svítí cizí hvězdy. Ti bohové jsou všemocní, krutí i laskaví, bezohlední i plní pochyb a výčitek svědomí. Jsme to my a ti, kteří přijdou po nás.

Se slevou 35 % je kniha nyní za 97 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 55 Kč.

 

EP69_OBALKA_PROMO

 

Julie Nováková

TICHÁ PLANETA

Sci-fi román    titul ke koupi zde

Asgardia je šancí lidstva na expanzi mimo sluneční soustavu a nový život. Podle dat z výzkumných sond je svět vhodný pro budoucí osídlení. Do posádky Messengera, první lidské expedice na extrasolární planetu, je proto vkládána obrovská naděje. Plná nadějí je i samotná posádka. Po příletu však začíná zjišťovat, že Asgardia není přesně taková, jaká se zdála – a lidští vetřelci jsou zde vystaveni smrtelnému nebezpečí. Jak se blíží k odhalení důvodu, proč se na tiché planetě nikdy moc nerozvinula akustická komunikace, šance na jejich únik ve zdraví se stále snižují.

Se slevou 35 % je kniha nyní za 97 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 48 Kč.

EP65_OBALKA_PROMO

Denny Newman

PÍSKOŽROUTI

Humoristické fantasy povídky    titul ke koupi zde

Jak vypadá běžný Svátek Sestry Broskvové? Podaří se Hochům od Kobří řeky odhalit všechna tajemství? Dokáže otec Milchama strávit obyčejný večer jako Myrtil s profesorem Rosničkou? Jak dopadne závod v sáňkování? Dá se přepadnout cukrárna bez následků? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se dozvíte v pokračování románu Mořičvíl, tentokrát hned v šesti příbězích z města nad Stromovou řekou. James Blond, Jeroným, slečna Zuzanka a další hrdinové se vracejí v té nejlepší formě.

Se slevou 35 % je kniha nyní za 90 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 48 Kč.

 

EP85_OBALKA_TISK_front

 

 

David Šenk

PROUDOVÉ ŠÍLENSTVÍ

Sbírka sci-fi povídek    titul ke koupi zde

Představte si vesmír, ve kterém je snadné cestovat mezi hvězdami. A nejen pro nás: seznamte se s mimozemšťany s fenomenální pamětí, s tvory schopnými ovládat předivo časoprostoru i s těmi, kteří před staletími přišli zničit Zemi a opět se vracejí. Zůstanou lidé v tomto vesmíru stejní jako dnes? Jak se vypořádají se ztrátou bližních na cizích světech, jaké budou důsledky genetických modifikací a jak zvládnou nové telepatické schopnosti? Překročte práh a vrhněte se do náruče Proudového šílenství.

Se slevou 35 % je kniha nyní za 97 Kč.

Se slevou 20 % je e-kniha nyní za 48 Kč.

Vogt-Netvor

Alfred Elton van Vogt

NETVOR A JINÍ VETŘELCI

Titul ke koupi zde

Van Vogt (1912-2000) patří k nejrozporuplnějším autorům science fiction a jeho dílo má dodnes nadšené zastánce i zapřisáhlé odpůrce. Obě strany se však shodují v tom, že van Vogt významně ovlivnil americkou sci-fi 40. a 50. let a přispěl k jejímu rozkvětu. Náš sborník mapuje van Vogtovu povídkovou tvorbu od počátků až do 70. let a je důkazem toho, že van Vogt byl originálním, nápaditým autorem Zlatého věku sci-fi. Většina z tuctu povídek a novel se v češtině objeví poprvé. „Trezor bestie“, který otevírá tento sborník, je vůbec první povídkou, kterou van Vogt napsal. Mimozemská stvůra schopná měnit svou molekulární strukturu, geniální matematik Jim Brender i vědecká hádanka, která může změnit osud celého vesmíru – to jsou základní ingredience, jež van Vogt využívá i pro své další příběhy. Většina povídek též posloužila jako základ pozdějších románů, některé jako „Kočkaáááá“ nebo „Proces“ ovlivnily svou originalitou řadu jiných autorů.

Vogt-Isherske_obchody_se_zbranem_i

Z anglického originálu přeložil Pavel Medek.

S mimořádnou slevou je kniha nyní za 99 Kč.

 

Alfred Elton van Vogt

ISHERSKÉ OBCHODY SE ZBRANĚMI

Titul ke koupi zde

Impérium Inneldy Isherové je zdánlivě neporazitelné, neotřesitelné, věčné – nebýt nepochopitelného nepřítele. Obchody se zbraněmi jsou podivné objekty nadané bezmála vlastní vůli a spojené organizací, která po tisíciletí usiluje o svobodu a důstojnost člověka. A klíčem velkolepého plánu jsou geniálně vykonstruované zbraně, které zabíjejí v sebeobraně, ale neslouží jakémukoli bezpráví ani násilí. Čas rozhodujícího střetu se nachýlil a organizace obchodů se zbraněmi čeká na jedince, který změní dějiny impéria.

S mimořádnou slevou je kniha nyní za 99 Kč.

Mnoho tajemných a netradičních zážitků na Den UFO vám přeje Epocha!V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2023 , Nakladatelství Epocha s.r.o.