TIPY NA LETNÍ ČTENÍ

  • 25. července 2023 / napsal(a) Epocha
Máme tu léto! Čehož jste si jistě všimli, co ale mohlo utéct vaší pozornosti, jsou některé naše fantastické tituly. Proto pro ty, kteří rádi tráví v knihách celé léto, i pro milovníky rychlých a čtivých jednohubek přinášíme tipy na letní čtení. Máme pro vás série i nesérie. Kdo je povídkový, jistě ho potěší antologie, se kterou se ponoří do příběhů, které může číst pěkně jeden po druhém. Nebo můžete sáhnout po naditém sci-fi románu, který láká do pasti stovek popsaných stránek, v nichž se čtenář samým vzrušením ztrácí. To a mnohem víc nesmí v našem výčtu chybět.

V nabídce najdete akční fantastiku, postapokalyptickou sérii, hard sci-fi i magické a tajemné příběhy lákající k odhalení záhad, kde si svůj part zahraje i napínavá detektivní zápletka. Vzít do ruky novotou vonící knihu a číst si za dotyků přívětivého léta, to je ten nejblaženější relax pro duši. Tak pojďte relaxovat s rozmanitou nabídkou letního čtení.

Kristýna Sněgoňová

Postapokalyptická série vás zabaví na pár dní u vody, tak proč to nezkusit?

MĚSTO V OBLACÍCH

Svět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu – město na obrovských pilířích, chráněné před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno. Tak dávno, že už si to nikdo nepamatuje. A kdo o tom něco tuší, je v nebezpečí, mohla by po něm totiž jít císařská tajná služba, Polit, protože svět mimo město přece neexistuje. Alespoň ne pro ty, kdo nejsou vyvolení. Jenže stará tajemství se ráda nečekaně vynořují, a když se ve městě začnou záhadným způsobem ztrácet děti, nejlepší vyšetřovatel Politu pochopí, že věci mohou být jinak, než mu celý život tvrdili. Román Kristýny Sněgoňové přináší mezi troskami světa po apokalypse temné dobrodružství, jaké tu dlouho nebylo.  

"Originální postapo, které čtenáře chytne od začátku až do konce. Zábavné, akční a k tomu skvělý hlavní hrdina, který člověku přiroste k srdci. Kristýna Sněgoňová překonala cokoliv, co dosud napsala." František Kotleta

FOTO_NA_FB_2_5

ZEMĚ V TROSKÁCH

Svět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu – města na obrovských pilířích, chráněná před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno a nyní nastal čas vrátit se na zem. Jenže povrch je jiný než bezpečné výšiny měst v oblacích, a nejde jen o krvelačné Cizince – největším nepřítelem byl pro člověka vždycky zase člověk. Tam dole jsou však i věci, s jejichž pomocí by mohli lidé znovu ovládnout Zemi, a získat je bude to nejtěžší, co čeká výpravu slovanského města tyčícího se vysoko nad povrchem. Kristýna Sněgoňová se vrací do kulis svého nejúspěšnějšího románu a přináší příběh, který rozvíjí fascinující svět měst v oblacích.

SVĚT V BOUŘI

Po mnoha letech nevědomosti a strádání se dal svět konečně do pohybu. Lidé schází na zem, mezi ty, které kdysi opustili, a stvůry z cizí planety. Aby se Země znovu stala bezpečným domovem, je třeba odhalit všechna tajemství zrůd i lidstva, které ta svá v době chaosu pečlivě ukrylo. Plán na záchranu světa existuje, cesta však nebude snadná a ti, kdo se po ní vydají, budou za každý krok platit krví. Třetí díl postapokalyptické série Města 

Kristýny Sněgoňové odhalí další střípky světa, který učaroval tisícům čtenářů.

FOTO_NA_FB_2_6

František Kotleta

Temné blues v New Orleans je skvělým rozloučením s legendárním detektivem Tomášek Koskem, jehož příběhy můžete číst i samostatně.

TEMNÉ BLUES V NEW ORLEANS

Paranormální detektiv Tomáš Kosek má problémů víc než dost. Nejenže dluží CIA službičku a musí pro ni vyřešit, proč se z amerických mariňáků stávají zombie, ale má na krku i pár hladových naštvaných démonů a bohyně, které získaly prastarou magii. K tomu mocného sumerského démona, jezinky a starou dobrou babu Jagu. To však není nic proti tomu, že se mu místo dcer mají narodit dvě děsivé zrůdičky. Ale kdo jiný by si s tím měl poradit než právě on? František Kotleta se vrací k jedné ze svých nejúspěšnějších literárních postav a je to jízda víc než podařená.

FOTO_NA_FB_2_7

Michaela Merglová

Na lavičku do parku i na pláž pod slunečník. Všude tam se může dostavit Prázdnota. Ta knižní samozřejmě.

PRÁZDNOTA 

Každý v Metropoli Evropa má v sobě prázdnotu, kterou se snaží zaplnit. Někdo bojem s bezprávím jako bývalý policajt Richter, někdo hraním her jako streamerka Cilka. A někdo službou jiným. Rebeka vždycky chtěla pomáhat lidem a její vrozená schopnost vidět cizí démony a číst v myšlenkách ji k tomu předurčila. Jenže hledání Asiatky s modrým pruhem ve vlasech probudí věci, co zahýbou celým městem. V neonové Metropoli poteče krev. Hodně krve…

Roman Bureš

V letních měsících to je na sluníčku úplné peklo. A nejen na sluníčku, pekelné záležitosti nezapře dvojice napínavých románů o střetu dvou civilizací, z nichž každá má úplně jiný pohled na svět.

INFERIUM

Existuje peklo? Co se v něm s hříšníky vlastně děje a za jak velká či malá provinění se tam dostanete? A odkud se v Inferiu bere ten dobytek, který rodí země a ze kterého démoni podle chuti odkrajují kusy masa, a to znovu dorůstá, dobytek, který jen bučí a bez odpočinku vykonává tvrdou práci? V pekelné říši Inferium zazní proroctví, které tvrdí, že lidé spáchají zlo tak veliké, že to ani nebe neunese. Démoni ho však neberou vážně – navíc ani netuší, že jejich dobytek jsou nějací hříšníci. Co by asi tak mohli spáchat? Když je však protržena nebeská blána a ze zemského povrchu se do Inferia nahrnou lidé jako 

FOTO_NA_FB_2_8

rozzuření sršni, prastarý pekelný řád se otřásá v základech. Dokáže satanova legie porazit Waffen-SS?

INFERIUM II

Válka proti vzbouřenému lidskému dobytku skončila, lidé jsou zpět v ohradách masokombinátů a život v Inferiu se vrací do starých kolejí. Rónan se po návratu z Pekla snaží zapomenout a opět žít. Jde mu to však ztěžka, neustále myslí na Amálku. Na židovskou holčičku, kterou sice vyrval ze spárů nacistů, ale záhy ji musel zanechat v Inferiu. Přítomnost nevinné duše v Pekle přitom vychyluje rovnováhu, a zatímco démoni po kontaktu s lidskou technologií modernizují, Satan slábne a chřadne. Je třeba znovu otevřít portál do světa lidí a vrátit Amálku domů. Avšak démoni netuší, že na tento okamžik čeká Azrael, vrchní velitel vojsk nebeské Demokratické republiky Eden, který se chystá s pluky andělů vtrhnout do Inferia a vzít si zpět vlast svých předků. Válka démonů s anděly se blíží! Kdo nakonec ovládne Peklo?

FOTO_NA_FB_2_9Tomáš Petrásek

Hard sci-fi na příjemné letní večery je tím pravým ořechovým, co vás zavede do jiných světů. Čas na dobrodružství nadešel.

AZHAREIDA: BITVA O GELIDOR

Končí jedenatřicáté století a pro kolonisty z hvězdné soustavy Efesuma je Země jen zpola zapomenutou vzpomínkou. Hlad po surovinách přivádí potomky pozemšťanů i na ledový měsíc Megan, zahalený oblaky mrazivé, smrtelně jedovaté mlhy. David Grinil, člen inspekce prověřující situaci na Meganu, se spolu se svými kolegy vydá po stopě nevyjasněných úmrtí místních pracovníků. Proti nim stojí nejen nehostinný cizí svět, ale i vedení těžařské firmy, které nechce připustit jakékoliv narušení práce. David a jeho přátelé postupně odhalují tajemství, které nikdy odhaleno být nemělo, a ocitají se ve smrtelném nebezpečí, lapeni mezi odlidštěnou mašinérií mocné korporace a světem tam venku, který jako by cokoli lidského zuřivě nenáviděl. Román ze vzdálené budoucnosti, který nabízí poctivou hard sci-fi s prvky napínavého detektivního příběhu ve strhujícím akčním finále.

FOTO_NA_FB_2_10

Kristýna Sněgoňová, Lukáš Vavrečka (eds.)

Tajemné, mysteriózní, mrazivé i nečekané, příběhy, které vám při svitu baterky ve spacáku připraví bezesnou noc.

HLUBINY MĚSTA: ANTOLOGIE MYSTERIÓZNÍ A FANTASTICKÉ PRÓZY

Co se skrývá pod omítkou, chodníky a silnicemi měst? Známí čeští spisovatelé a spisovatelky napříč žánrovou i nežánrovou literaturou se nechali inspirovat mystériem měst, legendami i mocným kouzlem. Je libo zastavit se v Římě? Ztratit se v ulicích současného Krakova či postapokalyptického Londýna, procházet Barcelonu ve snu nebo navštívit vesmírné Lamaris? A co domácí půda? Kolik nástrah ukrývají Pardubice, Praha, Frýdek-Místek nebo jak málo stačí, aby vás pozřelo Brno – a to doslova? Jediný krok a procházky městem už nikdy nebudou stejné! S předmluvou Bena Aaronovitche.

FOTO_NA_FB_2_11

Lucie Lukačovičová

Samostatný román ze světa Azylu, světa magie, lovců a monster!

ČEPEL AZYLU

„Použij cokoliv, co funguje, a přežij!“ – to je heslo lovců monster. Benedikt je lovec samotář, který mezi své přátele a spojence počítá nejčastěji nestvůry či duchy. Není proto vůbec nadšený, když musí přistoupit na spolupráci s loveckou organizací Azyl. Jenže mu nic jiného nezbývá, jestli má mít naději na úspěch při vyšetřování vraždy exorcisty a zmizení ducha. Případ ho zavede ze současné Prahy do Španělska a k setkání s temperamentní lovkyní, která touží po pomstě. Samostatný román ze světa Azylu.

FOTO_NA_FB_2_12

 

Jiří J. Linhart

Je libo letní odvar kouzel? Vydat se na pouť můžete i s Mágy a šarlatány, jste směle zváni do světa, kde magická síla vykládá své poslední trumfy.

MÁGOVÉ A ŠARLATÁNI

Střež se jich! Stojí na jednom z několika útržků ze starých knih, které Karel našel na půdě rodinného domu. Obsah slov z dávných časů jej vtahuje do pátrání po jejich autorovi, záhadném F. F. Při hledání stop vedoucích k rozluštění tajemství Karlovi zdatně sekunduje jeho přítelkyně Eliška. Čím víc však o tajuplném muži zjišťují, tím častěji jsou nuceni připustit, že na světě možná existuje ještě jedno řemeslo, na něž lidé už dávno zapomněli… To, které provozuje cech čarodějů. Objevují příběh mladého tovaryše čarodějného řemesla, který se kdysi vydal na pouť evropským kontinentem, aby naplnil svůj osud a zabezpečil přežití magie v dobách, kdy takzvaný rozum získal převahu nad přírodou a jejími silami. V dobách, kdy nastal soumrak magie.V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2023 , Nakladatelství Epocha s.r.o.