Audioknihy na léto! Poslech pro každého!

  • 3. srpna 2023 / napsal(a) Epocha
Přinášíme vám letní tipy na audionahrávky z luhů a hájů fantastiky. Ať už ležíte na pláži a popíjíte margaritu, nebo si s přáteli u táboráku ťukáte plechovkou oblíbeného piva, nastal čas na poslech příběhů, které vám zpestří vaši vysněnou dovolenou. K vodě, do hor na túru, na chalupu, k moři, na zahradu, na plovárnu, kamkoli vás touha po rekreaci zanese, tam je ten správný čas k poslechu nahrávek nabitých příběhy, jež rozjitří vaši fantazii.

Léto je tím nejlepším obdobím, kdy prožít nová dobrodružství a snít bez hranic – při audioposlechu se vám splní obojí. Do podivuhodného a nebezpečného světa se můžete ponořit sami, nebo s rodinou i přáteli, a přitom si užívat nezapomenutelnou letní atmosféru. Z tipů, které přinášíme, si vybere nenechavá ratolest, křehká víla i chlap jako hora, milovník tajemna i břitkého humoru, nevyléčitelný cynik, věčný pohádkář, ale i dychtivý dobrodruh. Teď už zbývá jen otázka, jaký příběh zvolíte? Co bude tou správnou audionahrávkou, která poputuje do vašeho přehrávače? Přistupte blíže a pohlédněte níže!

 

Tanec_papirovych_draku_2_HON_COVER

Petr Brožovský: Tanec papírových draků 2 – Hon

Audioknihu čte sám autor Petr Brožovský

Už je to pět let od chvíle, co jsem naposledy umřel, ale pomalu mi to začíná chybět. Policejní sledovací a zásahový útvar jakž takž funguje, ale nikdo mě nevaroval, že vést ho bude obnášet excelové tabulky, audity a videokonference. Jenže management nikdy nebyl mojí silnou stránkou – tou je střílení lidí. A tentokrát si to pár z nich opravdu zaslouží. Měli si pamatovat, že PSZÚ neodpouští. Přišel čas pomsty, protože některé hajzly nestačí zabít jen jednou. Hon začíná. Hordy zfetovaných bezďáků, naštvané bejvalky, převtělující se duše, brynzové halušky, znepokojivý sex, magie, Hello Kittty a vůně střelného prachu! Plzeň se otřese v základech!

 

PisenValky_COVER_01

Michaela Merglová: Píseň války

Audioknihu čte Jan Meduna

Válka přichází k hranicím Delavy. Nepřátelé pochodují zemí, plení a pálí, co jim přijde do cesty, a město Dussu může zachránit jen opravdový hrdina z písní, drakobijce Cuchenan. Jenže ten není k nalezení. Lesem, kde zmizel, se ozývají písně divoženek, koruny stromů mlčí a ve vzduchu je cítit smrt. K tomu, aby zjistil, co se stalo, bude muset bard Minangar vystrčit hlavu zpod ženských sukní a udělat to, co nikdy předtím – vzít místo harfy do ruky meč. Nebo alespoň pěstní dýku… Fantasy dobrodružství vrcholí. Vydejte se do světa, kde praskají štíty i dámské živůtky a krev teče tak snadno jako víno!

 

LEGIE_VIII_PETRAGUN_audio_cover_front_1

František Kotleta: Operace Petragun

Audioknihu čte Martin Stránský

Přišel čas spojit síly. Na konci vesmíru se nachází mocná civilizace, která vede se Společenstvím dlouhou a tvrdou válku a formující se lidské legie si potřebují získat své místo na slunci a ukázat, že mohou být platné v boji. Plukovník Batista a kapitán Moravec se proto rozhodnou pro riskantní akci v místě, kde to enlilové nejméně čekají. Sázky jsou totiž zatraceně vysoké. Ví to i Rudý vrabčák, jehož tajemství bude na čase rozlousknout. A také umíchat pár opravdu dobrých drinků. Posádku Kraksny čeká tvrdá práce a opětovné setkání s petragunem, tancem, který je prý starý jako vesmír sám.

 

LEGIE_VII_MRTVA_SCHRANKA_audio_cover_front

Kristýna Sněgoňová: Mrtvá schránka

Audioknihu čte Martin Stránský

Od invaze enlilského Společenství na planetu Zemi uplynuly dlouhé měsíce. Z uprchlíků se stali válečníci, z neznámých mimozemšťanů spojenci a z nákladní kraksny válečná loď. Vše, čím si posádka Vzdorující prošla, ale bledne před návratem na rodnou planetu. Jak ji pozměnila mimozemská okupace? Najdou na ní alespoň zbytky toho, čím lidská společnost bývala? Podaří se Moravcovi s Gerasimem získat spojení na povstalce zapojené do operace Valkýra? A splnit všechna poslední přání toho, kvůli komu se domů vrátili dřív, než by je samotné napadlo? Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.

 

Temne_blues_v_NewOrleans_COVER_1

František Kotleta: Temné blues v New Orleans

Audioknihu čte Libor Terš

Paranormální detektiv Tomáš Kosek má problémů víc než dost. Nejenže dluží CIA službičku a musí pro ni vyřešit, proč se z amerických mariňáků stávají zombie, ale má na krku i pár hladových naštvaných démonů a bohyně, které získaly prastarou magii. K tomu mocného sumerského démona, jezinky a starou dobrou babu Jagu. To však není nic proti tomu, že se mu místo dcer mají narodit dvě děsivé zrůdičky. Ale kdo jiný by si s tím měl poradit než právě on? František Kotleta se vrací k jedné ze svých nejúspěšnějších literárních postav a je to jízda víc než podařená.

 

Elias_mezi_piraty_COVER_01

Veronika Krištofová: Eliáš mezi piráty

Audioknihu čte Vojtěch Hájek

Eliáš má velký sen. Chce se stát námořníkem. Jenomže hubenému klukovi ze sirotčince, který ještě ke všemu nemá pravou ruku, práci na lodi nikdo dát nechce. Když ale v přístavu potká Angeliku, dceru obávaného piráta, neváhá ani vteřinu. To je přece ono! Zkusí to u pirátů! Spolu s Angelikou, kuchařem Krevetou a s „domácím mazlíčkem“ Sultánem se vydá na dobrodružnou mořeplavbu. Mají za cíl jediné – najít Angeličina otce, kapitána Flinta, který před časem zmizel během hrůzostrašné bouře. Vydejte se na nebezpečnou výpravu plnou zrádných hlubin, kde vám do cesty vstoupí nejedna mořská nestvůra, která všechno pořádně zašmodrchá. Podaří se Eliášovi překonat všechny překážky a kapitána Flinta zachránit?

 

Svet_Audio1

Kristýna Sněgoňová: Svět v bouři

Audioknihu čte Martin Preiss

Po mnoha letech nevědomosti a strádání se dal svět konečně do pohybu. Lidé scházejí na zem, mezi ty, které kdysi opustili, a stvůry z cizí planety. Aby se Země znovu stala bezpečným domovem, je třeba odhalit všechna tajemství zrůd i lidstva, které ta svá v době chaosu pečlivě ukrylo. Plán na záchranu světa existuje, cesta však nebude snadná a ti, kdo se po ní vydají, budou za každý krok platit krví. Třetí díl postapokalyptické série Města Kristýny Sněgoňové odhalí další střípky světa, který učaroval tisícům čtenářů.

 

Pozdni_sibirske_odpoledne_AUDIO_COVER

David Šenk: Pozdní sibiřské odpoledne
Novela z knihy Prázdný svět

Audioknihu čte František Dočkal

Říká se, že láska hory přenáší, že zamilovaní dokážou pro své milé udělat cokoli. Ale jaké to je, když všichni milují jednoho člověka? Vítejte v Rusku po epidemii finské krvácivé horečky, která v roce 1915 vyhladila téměř celé lidstvo. Na troskách civilizace se rodí nový řád, ovládaný jedinci s neodolatelnou osobní aurou, které všichni v jejich okolí zbožňují a bezodkladně plní všechna jejich přání. Jedním takovým je i kníže Igor, samozvaný vládce rozlehlých sibiřských stepí. Igor se chce stát novým carem, chce si podmanit celé Rusko, a proto vysílá jednoho se svých bojarů – Jana Faláře, bývalého nástrojaře z Prahy – na tajnou sebevražednou misi do Samary. Jenže Falář má tajemství. Již dávno není knížeti zcela oddaný. Dokáže svůj úkol splnit? Splnit a přežít? Jak ho ovlivní setkání s osamělým lovcem Děrzu a divokými amazonkami z Petrohradu? Vydejte se na dobrodružnou cestu fascinujícím post-apokalyptickým světem, transformovaným zaslepenou psovskou láskou a vzdorem proti ní.

 

Výběr je pestrý, rozhodně je co poslouchat. Tak teď už jen zbývá přibalit sluchátka a sranda může začít!V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2023 , Nakladatelství Epocha s.r.o.