Kasař dvojitým agentem

Otto Hora

Kasař dvojitým agentem

1. vydání
vazba - vázaná
127 x 200 mm, 136 stran včetně fotopřílohy
2. svazek z edice Edice Magnetka
ISBN / ISSN: 978-80-87027-51-6 EAN: 9788087027516
89 Kč
titul je rozebrán

Podle britské tajné služby jde o agenta s kódovým jménem „ZigZag“ a podle německých konkurentů o nadporučíka Fritze Graumanna. Tento muž – ve skutečnosti plným jménem Arnold Edward Chapman – se dostal do elitního útvaru britské armády, kde se naučil německy a francouzsky. Ale kvůli kázeňskému přestupku je z vojenské služby propuštěn a dostává se na scestí. Stává se z něho kasař. Je však odhalen a uvězněn na ostrově Persey v Lamanšském průlivu. Když vypukne 2. světová válka, je ostrov obsazen německou armádou. Němci využívají Eddieho „snahy pomstít se“ britské vládě za všechna příkoří, od vyhození z armády až po několik pobytů v žaláři, a naverbují ho ke spolupráci s Abwehrem, vojenskou výzvědnou službou. Jeho neuvěřitelné prožitky, např. připravovaný atentát na Hitlera, setkání s Churchillem – sleduje čtenář s napětím.
Díky falešným zprávám, které zpracovala MI5 a Chapman po své linii Němcům posílal, nacisté upravili mířidla a rakety V-1 a V-2 dopadaly většinou daleko od Londýna, kde způsobily méně škod.
Nestor britské námořní výzvědné služby Ewen Montagu říká, že „nikdy v naší branži nebyl tak šaramantní, charismatický a často i lehkomyslný muž, jako Eddie Chapman, sice dareba, ale velmi statečný člověk“.
Druhý svazek Edice Magnetka vypráví o pohnutém životě dvojitého agenta, který však byl vždy o krok napřed před svými nepřáteli…V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2023 , Nakladatelství Epocha s.r.o.