Démon v mém srdci

Viktorín Šulc

Démon v mém srdci
Panoptikum sexuálních vražd 2

1. vydání
vazba - vázaná s přebalem
140 x 205 mm, 592 stran + 24 stran fotopřílohy
7. svazek z edice Edice Victima
ISBN / ISSN: 978-80-7425-254-9 EAN: 9788074252549
kniha 412 Kč 549 Kč
e-kniha 224 Kč 249 Kč

Další svazek pentalogie Panoptikum sexuálních vražd o historii tuzemské sexuální vraždy postihuje případy z let 1983 až 1992. Znovu tak před čtenářem ožijí kauzy spartakiádního škrtiče Straky, „cesťáků s vraždou“ Kotta a Kutílka nebo krvavé smrti matky a dvou dospělých dcer ze středočeského Klučova, objasněné po třinácti letech.
Jako v dramatickém detektivním románu, nabitém ovšem jen autentickými momenty, budeme krok za krokem sledovat průběh krvavého činu (kapitola Pan Neviditelný), prozkoumáme zvrácené libido na první - klamavý - pohled tuctového človíčka (Prošel si uličkou hanby), prožijeme napínavé okolnosti zločincova dopadení (Přípitek se smrtí)... Ale taky se podělíme s muži zákona o jejich neúspěchy, které vedly k dalším vraždám (Výhoda orientačního běžce).
Závěrečná kapitola Dvě strany stejné mince? pak logicky patří přelomovému případu, ve kterém neznámý pachatel posmrtně odňal oběti vnitřní orgány. Opravdu neznámý? Nebo v průhonickém parku zazněly akordy půl roku staré ostravské vraždy? Každopádně v květnu 1992 dostala sexuální vražda novou deviantní dimenzi. Nic už není nemožné...
Všechny případy opět provázejí samostatné komentáře zkušených kriminalistů.


Panoptikum sexuálních vražd

Stěžejní kriminální případy z historie České republiky v poutavé pentalogii.

Úspěšný scénárista televizních detektivních filmů, ale také autor literatury faktu z oblasti kriminálních případů, Viktorín Šulc, se dlouhou řadu let s badatelskou vytrvalostí věnoval tématu tuzemské sexuální vraždy. Nyní zpracoval případy napříč celým 20. stoletím, od první republiky až do současnosti. V každém díle se snaží o originální analytický průnik, nicméně jakoby na půdorysu napínavé detektivky či krimi. A – pravda – hororu, vždyť lepkavé nožičky hrůzy přeběhnou čas od času po zádech i tomu nejkurážnějšímu čtenáři.
Šulc prokázal údernost, stejně jako citlivost svého vypravěčství i v předchozích titulech profesních memoárů dvou špičkových kriminalistů, plk. Jiřího Markoviče v Lovci přízraků a plk. Luboše Valeriána v Bratrstvu tajných hrobů.
Tento rozsáhlý pětidílný projekt upoutá nejen laického zájemce o problematiku sexuální vraždy, ale i policistu-profesionála, k čemuž přispívá řada zasvěcených komentářů předních kriminalistů, jež dokreslují v samostatných epilozích každý případ.


V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2023 , Nakladatelství Epocha s.r.o.