Novinky z nakladatelství

Nanits Chronicles s 50% slevou na Mezinárodní den komiksů

 • napsal/a Epocha
 • 25. září 2023

Na Mezinárodní den komiksů nemůžeme jinak, než vám nabídnout naše vybrané komiksové kousky za výhodné ceny. Připravili jsme pro vás slevy 40 % a 50 %, ale aby taková nabídka, která se neodmítá, nebyla příliš vágní, přinášíme vám k tomu nádavkem recenzi na ars magna, hotové veledílo naší komiksové produkce, kterým je Nanits Chronicles. Článek pro vás, ale také pro nás, za což mu patří velké díky, připravil Filip Šula, redaktor webů Primy ZOOM a Primy COOL, který se třem příběhům v jednom podíval detailně na zoubek. Přesně tak je narativně komiks Nanits Chronicles rozdělen, tři příběhy, tři hrdinové a jedna událost, která změnila celý svět. Vyprávění zavede čtenáře do blízké, ale i mnohem vzdálenější budoucnosti. Jaký osud lidstva byl naplněn a jaký ho ještě čeká?

CHCI VĚDĚT VÍC

MARTIN KRÁLIK: DESET PILÍŘŮ ZLATÉ DOBY SLOVENSKÉ FANTASTIKY

 • napsal/a Epocha
 • 24. srpna 2023

Martin „Roger“ Králik, šéfredaktor časopisu Jupiter a majitel vydavatelství Rogerbooks, patří k významným osobnostem slovenské fantastické scény, jejíž hvězda stoupá každým rokem výš a výš a dokazuje, že renesanční konjunktura fantastické literatury na Slovensku jen tak neskončí. Proč tomu tak je? Jako odpověď si editor a autor Slovenského nářezu, do něhož se pustil společně s českým kolegou a matadorem žánru Leošem Kyšou alias Františkem Kotletou, připravil desatero kardinálních pilířů poukazujících na důvody úspěšně stoupající produkce slovenské fantastické literatury.

CHCI VĚDĚT VÍC

Zajímavosti ze Světa ve stínu démonů

 • napsal/a Epocha
 • 22. srpna 2023

Přinášíme výňatky z knihy Svět ve stínu démonů, které umožní vnímat rozsah vědeckého zhodnocení různých témat, na něž autor Carl Sagan, astrofyzik, laureát Pulitzerovy ceny a neochvějný popularizátor vědy, vždy poukazoval jako na prameny poznání a hlubšího porozumění světu kolem nás. Příznačný podtitul knihy Věda jako svíčka v temnotě odkazuje na až přílišnou zálibu lidstva v mnohých pseudovědách a bludech i přesto, že svět nyní zažívá informační hojnost, za níž vděčí rozmachu vědy a jejím oborům.

CHCI VĚDĚT VÍC

Máte to na háku? Chyba! Je Den leváků!

 • napsal/a Epocha
 • 13. srpna 2023

Ještě to neodpískávejte, i když je leváků málo, také Epocha má některé z nich ve svých řadách. Oslovili jsme naše autory píšící levou rukou a jednoho přeučeného leváka, který si také užil svoje, ale nakonec vše zvládl s bravurou. Co nám literáti o sobě prozradili? Jaké vtipné a nekomfortní situace zažili? A s čím se v životě mezi praváky museli potýkat? Někdy jim do smíchu moc nebylo a jindy překvapili svou zručností nejednoho „pravotočivého“ pochybovače.

CHCI VĚDĚT VÍC

Audioknihy na léto! Poslech pro každého!

 • napsal/a Epocha
 • 3. srpna 2023

Přinášíme vám letní tipy na audionahrávky z luhů a hájů fantastiky. Ať už ležíte na pláži a popíjíte margaritu, nebo si s přáteli u táboráku ťukáte plechovkou oblíbeného piva, nastal čas na poslech příběhů, které vám zpestří vaši vysněnou dovolenou. K vodě, do hor na túru, na chalupu, k moři, na zahradu, na plovárnu, kamkoli vás touha po rekreaci zanese, tam je ten správný čas k poslechu nahrávek nabitých příběhy, jež rozjitří vaši fantazii.

CHCI VĚDĚT VÍC

TIPY NA LETNÍ ČTENÍ

 • napsal/a Epocha
 • 25. července 2023

Máme tu léto! Čehož jste si jistě všimli, co ale mohlo utéct vaší pozornosti, jsou některé naše fantastické tituly. Proto pro ty, kteří rádi tráví v knihách celé léto, i pro milovníky rychlých a čtivých jednohubek přinášíme tipy na letní čtení. Máme pro vás série i nesérie. Kdo je povídkový, jistě ho potěší antologie, se kterou se ponoří do příběhů, které může číst pěkně jeden po druhém. Nebo můžete sáhnout po naditém sci-fi románu, který láká do pasti stovek popsaných stránek, v nichž se čtenář samým vzrušením ztrácí. To a mnohem víc nesmí v našem výčtu chybět.

CHCI VĚDĚT VÍC

Mimozemšťan sem, mimozemšťan tam, sleva kam se podívám

 • napsal/a Epocha
 • 2. července 2023

Světový den UFO je tu a my pro vás máme 35% slevy na vybrané sci-fi tituly. Ani e-knihy náletu neujdou, sleva 30 % to jistí. Nakoukněte do našeho repertoáru a objevte takový mimozemský svět, do kterého se budete chtít ponořit. Je libo sci-fi román, hard sci-fi, povídková série nebo apokalypsa? Cokoliv nemožné je možné, třeba právě v nabízených titulech.

CHCI VĚDĚT VÍC

Kristýna Sněgoňová a Lukáš Vavrečka: "Pojďme něco vymyslet a ne, nebudeme se držet při zemi!"

 • napsal/a Epocha
 • 26. června 2023

„Na práci ve dvou je skvělé, že i ve chvílích, kdy se zdálo, že nám už všechno padá na hlavu, jsme se tomu mohli zasmát nebo si společně zanadávat, a zase bylo líp!“ Být spisovatelem mnohdy znamená vydat se cestou trnitou, avšak stát se k tomu ještě editorem s sebou nese zcela novou zkušenost, neméně náročnou. Pro Lukáše Vavrečku a Kristýnu Sněgoňovou to tak rozhodně bylo, ale přes všechny peripetie se práce v tandemu vyplatila. Do jednoho sborníku dokázali přivést spisovatelskou špičku nejen z fantastiky, ale také ze společenské prózy. Pro mysteriózní antologii Hlubiny města oslovili autory žánrové i mimožánrové literatury a vyzkoušeli si práci téměř manažerskou. Zodpovědnost měli nejen za své vlastní povídky, ale také za ty, které poskytli přispěvatelé. Co všechno museli zvládnout zkorigovat? Jak se jim pracovalo jako editorům? A jak s Hlubinami města souvisí jméno britského spisovatele a scenáristy Bena Aaronovitche?

CHCI VĚDĚT VÍC

DNESKA MÁTE VELKOU KLIKU, JE TU DEN NÁMOŘNÍKŮ

 • napsal/a Epocha
 • 25. června 2023

Mezinárodním dnem námořníků si připomínáme, jak důležitá je námořní doprava pro světové hospodářství a oceňujeme její celospolečenský přínos. Práce mužů v proužkovaném na lodních kolosech – zní to jako klišé, a přitom jejich síla a houževnatost pomáhají překonávat značná rizika, která sebou práce na moři nese. Všem mořeplavcům, plavčíkům, plaváčkům, kapitánům, navigátorům, stejně tak reskátorům i proti zákonu stojícím pirátům patří hluboká poklona, bez nich by byl svět o poznání chudší.

CHCI VĚDĚT VÍC

Petr Jaroněk: "Stejně jako Rimmer obdivuji slavné vojevůdce."

 • napsal/a Epocha
 • 16. června 2023

... pronáší v rozhovoru pro Epochu o postavě z Červeného trpaslíka a zároveň i něco o sobě Petr Jaroněk, autor fiktivního historického mýtu Theomachia: Válka bohů. Jaké hrdinné postavy napříč historií uznává a ve které etapě by chtěl žít? A co bohové? Ti přece hrají v jeho moderním historickém románu drsnou partii, tak který z nich je jeho nejoblíbenější? „… abych nedopadl jako Paris při jeho slavném soudu s jablkem a bohyněmi,“ glosuje humorně autor, nemající v úmyslu stranit žádnému z božstev. Všichni bohové, ať už mají v jeho historické fresce relevantní odkaz, nebo ne, jsou pro něho stejně důležití, vždyť tvoří jádro jeho oblíbeného a mytologií prodchnutého mykénského Řecka, zdroje autorovy inspirace. Prozradí vám také, co znamená například Kléos nebo Ménis a jak lze starořečtinou pojmenovat „osud“, anebo snad mykénskou řečtinou? Psaní, v němž se snoubí historie s mytologií, znamená i mnoho dřiny a je třeba si nastudovat celé stohy materiálu, včetně jazykové přípravy. Avšak není třeba tolik vážnosti, vždyť i staří Řekové a jejich bohové měli smysl pro humor. Čemu se rádi s chutí zasmáli? Čtěte v našem rozhovoru a posuďte, jestli by i dnes obstáli se svými vtípky.

CHCI VĚDĚT VÍC

V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2023 , Nakladatelství Epocha s.r.o.