Novinky z nakladatelství

EVA MARKOVIČOVÁ - ROZHOVOR S MANŽELKOU LEGENDÁRNÍHO KRIMINALISTY

 • napsal/a Epocha
 • 6. května 2024

Jiří Markovič strávil u policie 36 let svého života, z toho 26 let na vraždách. Vypracoval se až na šéfa pražské mordparty. S chápavým a přátelským přístupem dosáhl toho, že se mu pachatelé nebáli svěřit se svými činy. Nakládal s nimi vlídně a dokázal jim dát potřebný prostor k přiznání, přičemž působil jako milý pohodář, který druhého neodsuzuje, ale chápe pohnutky ke spáchání obzvláště závažného zločinu. K nejznámějším Markovičovým případům patří kauza Hojer nebo spartakiádní vrah Straka, neméně známé jsou případy sadisty Tekverka a zatvrzelého Tvrdíka, který zavraždil svou tchyni a pokusil se usmrtit i dvě vlastní děti. Po celou profesní dráhu vyšetřovatele provázela svého muže Eva Markovičová, která na společný život s emeritním kriminalistou vzpomíná v rozhovoru pro Nakladatelství Epocha. Jaký byl Jiří Markovič manžel a otec? Odpovídá seriál Metoda Markovič: Hojer skutečnosti? Jaké zajímavosti ze života s legendou pražské mordparty Eva Markovičová prozradila? Jiří Markovič dokázal s lidským přístupem nahlédnout do duše nejednoho odsouzence, nyní máme možnost nahlédnout do té jeho prostřednictvím kriminalistovy manželky.

CHCI VĚDĚT VÍC

MEZINÁRODNÍ DEN SPORTU SLAVÍME SLEVOU 40 % NA SPORTOVNÍ TITULY

 • napsal/a Epocha
 • 5. dubna 2024

V roce 2013 byl 6. duben vyhlášen jako Mezinárodní den sportu za rozvoj a mír, proto i my vyhlašujeme v tento den slevovou akci týkající se našich sportovních titulů. Veškeré knihy věnující se rozvoji těla a týmovému duchu můžete zakoupit se slevou 40 %. Pokud vaše objednávka přesáhne hodnotu 699 Kč, budete mít dopravu zdarma. Využijte výhodnou akci, kterou jsme protáhli na celé tři dny mezi 6. - 8. dubnem, a kupte si sportovní titul přímo pro vás.

CHCI VĚDĚT VÍC

PETR URBAN: „NEJSILNĚJŠÍM LIDSKÝM STRACHEM JE STRACH Z NEZNÁMA.“ - ROZHOVOR

 • napsal/a Epocha
 • 3. dubna 2024

Práh, to je město, které si po atomové apokalypse zachovalo svou tvář, jenže je to tvář ďábelská, skrytá pod represivními silami evangelií a jejich laboratoří, které se snaží vymýtit nepatrný problém současného světa. Malefiky. Lidské jedince, jimž začaly klíčit nadpřirozené schopnosti různého druhu. To vyvolává u obyčejných lidí strach, proto je třeba nastavit takový systém, aby v něm mohli malefici alias Našinci, jak si říkají, a obyvatelé bez schopností v klidu žít. Může dopomoci Dotek pro identifikaci infekce Mal-3, můžou to být léky na potlačení nadpřirozené „nemoci“, nebo je to vše jen ďábelská iluze ve jménu Knihy ztracené a Slova nalezeného?

CHCI VĚDĚT VÍC

PAVEL FRITZ: „EXISTUJÍ ÚROVNĚ REALITY, O KTERÝCH NEMÁME ANI TUŠENÍ.“

 • napsal/a Epocha
 • 21. února 2024

Pavel Fritz, ač profesí biolog, by se klidně mohl živit jako spisovatel science fiction. Přestože místo stránek papíru brázdí častěji spíše prostor virologické laboratoře, když už sedne k psaní a přijde s novým literárním počinem, je to vždy jedinečný zážitek srovnatelný s díly zahraničních autorů fantastického žánru. O tom svědčí i druhé vydání hard sci-fi románu Přístav u řeky Styx, který si zaslouží plnou pozornost milovníků fantastiky. Ale nemusíme se hyperprostorem ploužit kdovíjak daleko, bohatě postačí naše sluneční soustava. V ní se nachází měsíc Europa, obíhající kolem plynného obra Jupitera, a na něm podmořská základna, do jejíchž útrob směřuje výzkumný tým, aby odhalil tajemství, které nešokuje pouze vědce a astronauty samotné, ale také čtenáře. Co se skrývá pod ledovým oceánem Europy? Zlo – a to má vždy mnoho netušených podob!

CHCI VĚDĚT VÍC

ČISTÍME NAŠE SKLADY - Nové knihy potřebují místo

 • napsal/a Epocha
 • 22. ledna 2024

Je tu velká slevová akce „Čistíme naše sklady“, abychom tento rok měli dostatek místa pro nové výtisky! Co to ale znamená pro vás? Především ultra nízké slevy na vybraný sortiment. V sekci Slevy a akce tak na vás čekají kousky v cenové relaci od 10 Kč do 50 Kč - ani o korunu víc a knih máte plný košík jako nic!

CHCI VĚDĚT VÍC

VÁNOČNÍ TIPY Z REDAKCE EPOCHY

 • napsal/a Epocha
 • 15. prosince 2023

Vybírání dárků – to může být kříž. Hlavně s těmi knižními drobnostmi pro milované rodinné příslušníky, přátele, známé i kolegy v práci. Aby pro vás bylo rozhodování, čím pod stromečkem darované obšťastnit, snadnější, přinášíme vám několik vánočních tipů na tituly z našeho nakladatelství, a to rovnou z redakce a marketingu.

CHCI VĚDĚT VÍC

UPOZORNĚNÍ: DODÁNÍ ZÁSILEK DO ŠTĚDRÉHO DNE

 • napsal/a Epocha
 • 13. prosince 2023

Důležité upozornění pro všechny kupující, kteří chtějí v těchto dnech učinit objednávku na našem e-shopu.

CHCI VĚDĚT VÍC

Nanits Chronicles s 50% slevou na Mezinárodní den komiksů

 • napsal/a Epocha
 • 25. září 2023

Na Mezinárodní den komiksů nemůžeme jinak, než vám nabídnout naše vybrané komiksové kousky za výhodné ceny. Připravili jsme pro vás slevy 40 % a 50 %, ale aby taková nabídka, která se neodmítá, nebyla příliš vágní, přinášíme vám k tomu nádavkem recenzi na ars magna, hotové veledílo naší komiksové produkce, kterým je Nanits Chronicles. Článek pro vás, ale také pro nás, za což mu patří velké díky, připravil Filip Šula, redaktor webů Primy ZOOM a Primy COOL, který se třem příběhům v jednom podíval detailně na zoubek. Přesně tak je narativně komiks Nanits Chronicles rozdělen, tři příběhy, tři hrdinové a jedna událost, která změnila celý svět. Vyprávění zavede čtenáře do blízké, ale i mnohem vzdálenější budoucnosti. Jaký osud lidstva byl naplněn a jaký ho ještě čeká?

CHCI VĚDĚT VÍC

MARTIN KRÁLIK: DESET PILÍŘŮ ZLATÉ DOBY SLOVENSKÉ FANTASTIKY

 • napsal/a Epocha
 • 24. srpna 2023

Martin „Roger“ Králik, šéfredaktor časopisu Jupiter a majitel vydavatelství Rogerbooks, patří k významným osobnostem slovenské fantastické scény, jejíž hvězda stoupá každým rokem výš a výš a dokazuje, že renesanční konjunktura fantastické literatury na Slovensku jen tak neskončí. Proč tomu tak je? Jako odpověď si editor a autor Slovenského nářezu, do něhož se pustil společně s českým kolegou a matadorem žánru Leošem Kyšou alias Františkem Kotletou, připravil desatero kardinálních pilířů poukazujících na důvody úspěšně stoupající produkce slovenské fantastické literatury.

CHCI VĚDĚT VÍC

Zajímavosti ze Světa ve stínu démonů

 • napsal/a Epocha
 • 22. srpna 2023

Přinášíme výňatky z knihy Svět ve stínu démonů, které umožní vnímat rozsah vědeckého zhodnocení různých témat, na něž autor Carl Sagan, astrofyzik, laureát Pulitzerovy ceny a neochvějný popularizátor vědy, vždy poukazoval jako na prameny poznání a hlubšího porozumění světu kolem nás. Příznačný podtitul knihy Věda jako svíčka v temnotě odkazuje na až přílišnou zálibu lidstva v mnohých pseudovědách a bludech i přesto, že svět nyní zažívá informační hojnost, za níž vděčí rozmachu vědy a jejím oborům.

CHCI VĚDĚT VÍC

V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.