Lockdown

František Kotleta, Kristýna Sněgoňová, Roman Bureš, Michaela Merglová, Dalibor Vácha a kolektiv

Lockdown
Fantastická Epocha

1. vydání
vazba - brožovaná
110 x 180 mm, 384 stran
ISBN / ISSN: 978-80-278-0011-7 EAN: 9788027800117
kniha 194 Kč 259 Kč
e-kniha 143 Kč 159 Kč

Deset autorů, deset příběhů, jeden lockdown. Sborník, který vznikl jako inciativa nakladatelství v době krizového stavu republiky, vás zavede do nových fantastických světů – ať už mezi skřety, elfy a půlčíky jako povídka Staré vznešené časy od Františka Kotlety, nebo do světa technologických vymožeností jako Panenka Romana Bureše. Navštívíte futuristickou budoucnost v Sobotní směně Kristýny Sněgoňové, jeden prazvláštní magický chudobinec v povídce Petry Kubaškové nebo třeba Divadlo zrůd v příběhu Lucie Lukačovičové. Zjistíte, zda se hrdinům podaří zachránit mladou vdovu v příběhu Allerseelen od Oskara Fuchse nebo své blízké v povídce Staří přátelé od Michaely Merglové. Odhalíte Stíny nad Prahou s Davidem Šenkem, ponoříte se do světa cti a alchymie v Tlesknutí jedné dlaně od Petra Schinka a s Daliborem Váchou okusíte Cestu na jih.

Otevřete knihu a okuste příběhy, které dnes slavné autory často přivedly na cestu literárního úspěchu.   • Tomáš , Dolní Vilémovice
    20.září 2023

    Tato sbírka vznikla,dle anotace, v době tvrdého lockdownu v rámci podpory českých autorů a věrných čtenářů. Sbírka obsahuje 10 povídek že světa sci-fi a fantasy. Přispěla třeba Lucie Sombra Lukačovičová , František Kotleta , Míša Merglová, David Šenk a další. Pro mne byla většina povídek velmi čtivá, poutavá a něčím zajímavá. Jediná, kterou jsem úplně nepochopil, byla Arellseelen od Oskara Fuchse. Netvrdím, že je špatná, ale mně nesedla. Zato k nejlepším řadím Tlesknutí jedné dlaně od Petra Shinka. Výtečné vyprávění o královském dvoře, kde je královně 120let a díky alchymistům je stále mladá. Kde o ztrestání mečem není nouze. Kde alchymisté přetváří lidi do bojových monster. Ale nebojte, není to je o zabíjení. Je to příběh esriemura a jeho popisu dvora, zvyklostí a hlavně hledání toho, kdo jej chce zabít. Velmi dobře popsané, zpracované Na stejnou úroveň řadím povídku Staří přátelé od Míša Merglová. Velmi laskavý příběh o přátelství, minulosti dvou bojovníků. Tato povídka mne nejvíce chytila za srdíčko. Asi ještě zmíním Divadlo zrůd, které nás přenese do světa bohatých Pražanů, šíleně bohatých Číňanů a řekněme mutantů. A v tomto prostředí sledujeme vyšetřování vraždy. A nebo to není vražda.... A zkráceně Chudobinec od Petra Kubašková, tak ten mne asi nejvíce rozesmál. Zopakování začátku a konce je úžasný. "Pelerínová, Pelerínová.... k chlubení toho moc není......, ale nebýt těch polehčujících okolností.... Ale i ostatní povídky stojí za přečtení. Sbírka mne příjemně překvapila a kdo má rád odpočinkové krátké čtení z řad sci-fi a fantasy, užije si ji.

V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.