Bohemka je a bude 2
VYJDE 12/2022
NOVINKA
PŘEDOBJEDNÁVKA

Miloslav Jenšík

Bohemka je a bude 2
Kniha druhá (1974-2022)

1. vydání
vazba - vázaná
207 x 293 mm, 1000 celobarevných stran
ISBN / ISSN: 978-80-278-0102-2 EAN: 9788027801022
kniha 1399 Kč 1999 Kč(ušetříte 600Kč)
zařazení: štítky:
kniha ještě nevyšla
PŘEDOBJEDNÁVKA – kniha vyjde 15. prosince 2022.
Titul lze předobjednat s mimořádnou slevou 30 %.
Předobjednaný titul Vám bude zaslán nebo připraven k osobnímu odběru nejpozději do tří pracovních dnů po vydání.
V případě, že společně s předobjednaným titulem objednáte další zboží, bude Vám zasláno či připraveno k osobnímu odběru až společně s předobjednaným titulem.

V případě předobjednávky E-knihy Vám bude okamžitě po zakoupení zasláno 30 % textu. Celá E-kniha Vám bude zaslána bez dalšího doplatku v den vydání dané publikace. Pozor, odkaz k jejímu stažení je platný pouze 7 dní.
V případě výběru více předobjednaných titulů najednou je nutné počítat s odesláním celé objednávky až po vydání všech předobjednaných titulů.

Uznávaný historik českého fotbalu a také na jiných polích osvědčený autor literatury faktu, nositel stále se rozrůstající řady prestižních ocenění, se poprvé zapsal do dějin jednoho z nejslavnějších a nejpopulárnějších českých fotbalových klubů roku 2005 jubilejní publikací Zelenobílé století. Příběh vršovických Klokanů a jejich kouzelného Ďolíčku, kterého byl a je už po tři čtvrtě století očitým svědkem, ho upoutala tak, že se k ní v posledních letech vrátil v nesrovnatelně rozsáhlejší podobě.

V první knize této klubové kroniky – vydané roku 2019 a oceněné Mezinárodní cenou Egona Ervína Kische – autor provedl historií zelenobílého klubu od jeho založení v roce 1905 až do roku 1973, kdy se Klokani po tříletém druholigovém exilu vrátili do nejvyšší domácí soutěže a vykročili tak do zatím nejslavnější éry klubu, která vyvrcholila v sezoně 1982/83 dobytím mistrovského titulu a skvělou reprezentací našeho fotbalu v tehdejším Poháru UEFA. 

O těchto nezapomenutelných úspěších vypráví druhá kniha, ve které právě začínáte listovat. Ale nejenom o nich.  Stejně jako v životě každého člověka a každého lidského společenství, i v letokruzích Bohemky zákonitě dojde na situace, kdy srdce svírá úzkost z beznaděje. V roce svého stoletého jubilea klub stál na prahu zdánlivě neodvratné katastrofy – a právě tehdy se v nouzi nejvyšší ukázalo, jak skvělé má fanoušky. Také k oněm osudovým dnům, týdnům a měsícům se dopodrobna vrací druhá kniha klubové ságy Bohemka je a bude.  

Svým rozsahem a hloubkou záběru toto dvousvazkové dílo zatím nemá v české fotbalové literatuře obdobu.  Příběh zelenobílých Klokanů lze číst jedním dechem – ale i pro bohatství jeho ilustrací a šíři průběžné dokumentace a statistických příloh se k němu jeho čtenář bude nepochybně stále vracet…V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2022 , Nakladatelství Epocha s.r.o.