Krev, monstra a cukroví

Petr Brožovský (ed.), Michaela Merglová (ed.) a kolektiv

Krev, monstra a cukroví
Sborník fantastických vánočních povídek

1. vydání
vazba - vázaná s přebalem
130 x 194 mm, 616 stran
ISBN / ISSN: 978-80-278-0155-8 EAN: 9788027801558
kniha 524 Kč 699 Kč
e-kniha 404 Kč 449 Kč

Vánoce jsou to nejkouzelnější období z celého roku. Doba zázraků, radosti a dárečků. Jenže za hranicemi krbového světla se nocí plíží věci, ze kterých vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Stíny. Monstra. Ježíšek. Mají chuť na cukroví, a často také na krev...

Sbírka zbrusu nových povídek, ve kterých hrají hlavní úlohu nadpřirozeno a vánoční svátky, vám naservíruje výbornou štědrovečerní večeři z české fantastiky. Čeká vás akční nářez, přemýšlivé kousky nositelů ocenění Magnesia Litera i příběhy, které pohladí duši. To nejvánočnější čtení a nejlepší dárek pod stromečkem.

Tak šťastné a veselé!

 

Do antologie přispěli:

Patrik Banga

Petr Brožovský

Marie Domská

Pavel Fritz

Zuzana Hartmanová

Petr Heteša

Vilma Kadlečková

Štěpán Kopřiva

Filip Koryta

Jan Kotouč

Vilém Koubek

Lucie Lukačovičová

Michaela Merglová

Ondřej Neff

Jiří Pavlovský

Martin Paytok

Petr Stančík

Dalibor Vácha

Lukáš Vavrečka  • Ven, Strunkovice nad Blanicí
    23.listopadu 2023

    Povídky jsou ideální formát, pokud za sebou máte dlouhé dny, chcete číst, avšak pozornost neudržíte extrémně dlouho. Antologie se dá perfektně dávkovat a umožňuje poznat neuvěřitelnou škálu žánrů, stylů i témat. Ano, to hlavní je dané, nicméně žádné z kousků si nejsou ani špetku podobné. Najdeme tu zloděje, magii, kouzelné tvory, umělou inteligenci, návštěvu vesmírné stanice, cestování časem, bioroidy, čarodějnice, virtuální realitu, posednutí, zombie a mnohé další. Jednotlivé kousky jsou přemýšlivé až jemně nostalgické, stejně jako vtipné, dramatické, akční, satirické nebo dokonce zvrhle ujeté. Ze všech bych jako své oblíbence vypíchla následující: Martin Paytok a jeho Pranostiky, kdy se lupiči ocitli ve špatný čas na špatném místě, a nám se naskytne úchvatný masakr ze současnosti. Do top pětky se propracoval i Filip Koryta a jeho zombie jízda Veselé vánoční hody, který je psaný formou deníkových zápisků a já se tlemila jako už dlouho ne. Celou recenzi najdete na webu Knižní díra.

V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.