Monstru podoben

Viktorín Šulc

Monstru podoben
Panoptikum sexuálních vražd 3

1. vydání
vazba - vázaná s přebalem
140 x 205 mm, 584 stran +24 stran barevné fotopřílohy
9. svazek z edice Edice Victima
ISBN / ISSN: 978-80-7557-171-7 EAN: 9788075571717
kniha 434 Kč 579 Kč
e-kniha 269 Kč 299 Kč

Obludné vraždy diktované zvráceným pojetím sexuální touhy, deviantní uvažování pachatelů…

Třetí svazek ojedinělého a mimořádně rozsáhlého díla mapuje historii tuzemské vraždy v letech 1993 až 1999. A stejně jako první díl série, také druhý se dočkal velmi častého pětihvězdičkového maxima čtenářů-hodnotitelů i nadšených vzkazů:

„Musím číst. Pořád! Čtu dokonce i při čištění zubů. Manžel si ťuká rukou na čelo, jestli jsem se nezbláznila. Ale já tu knihu nedokážu odložit!“

„Skvělá kniha. Absolutně na dřeň. Autor je mistr v daném žánru… Každopádně budu třetí díl netrpělivě vyhlížet.“

„První dva svazky jsou výjimečným dílem. Jestli máte rádi detektivky, tak tohle je skutečné krimi ze života.“

A kam nás Panoptikum tentokrát zavede? Tak třeba k patricijské hrobce olšanského hřbitova. Na prázdninově opuštěné školní hřiště. Projdeme se po střeše severomoravského věžáku… Zaposloucháme se do ozvěny pachatelových kroků, ustrneme nad posledním výkřikem oběti… Seznámíme se s uvažováním kriminalistů na místě činu, s poznatky soudních lékařů, se zkušenostmi expertů zkoumajících vražednou mysl.

Dveře třetí ponuré panoptikální chodby se otevírají s přízračným skřípotem…

Odvážíte se vstoupit?


Panoptikum sexuálních vražd

Stěžejní kriminální případy z historie České republiky v poutavé pentalogii.

Úspěšný scénárista televizních detektivních filmů, ale také autor literatury faktu z oblasti kriminálních případů, Viktorín Šulc, se dlouhou řadu let s badatelskou vytrvalostí věnoval tématu tuzemské sexuální vraždy. Nyní zpracoval případy napříč celým 20. stoletím, od první republiky až do současnosti. V každém díle se snaží o originální analytický průnik, nicméně jakoby na půdorysu napínavé detektivky či krimi. A – pravda – hororu, vždyť lepkavé nožičky hrůzy přeběhnou čas od času po zádech i tomu nejkurážnějšímu čtenáři.
Šulc prokázal údernost, stejně jako citlivost svého vypravěčství i v předchozích titulech profesních memoárů dvou špičkových kriminalistů, plk. Jiřího Markoviče v Lovci přízraků a plk. Luboše Valeriána v Bratrstvu tajných hrobů.
Tento rozsáhlý pětidílný projekt upoutá nejen laického zájemce o problematiku sexuální vraždy, ale i policistu-profesionála, k čemuž přispívá řada zasvěcených komentářů předních kriminalistů, jež dokreslují v samostatných epilozích každý případ.

 

RECENZE:

Zaostřeno na knihy, Marcela Pudichová: "Nad jejich činy vám zůstane rozum stát."


V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.