Svět zvaný Amerika

Jiřina Rybáčková

Svět zvaný Amerika
O volbách a nejen o nich

1. vydání
vazba - vázaná
140 x 205 mm, 448 stran + fotografická příloha
ISBN / ISSN: 80-86328-62-7 EAN: 9788086328621
299 Kč
titul je rozebrán

Tato ojedinělá, mimořádná kniha se výrazně liší od typických publikací o Americe. Nabízí totiž unikátní pohled literárně zkušené česko-americké autorky, která žila ve Spojených státech dvacet pět let a ve své knize předkládá bohaté množství informací a postřehů, které by český čtenář jen těžko někde jinde hledal. Jde o zasvěcený pohled dovnitř obrovské země, která je daleko složitější, než si obvykle cizinci představují, a pomáhá odstraňovat zjednodušený a často černobílý pohled na americkou realitu. Text obsahuje množství fakt, ale zároveň je čtivý a zábavný.
Osu knihy tvoří americká prezidentská kampaň roku 2004, která svou důležitosti daleko přesáhla hranice Spojených států – zcela oprávněně se o prezidentovi USA říká, že je to nejmocnější člověk naší planety a jeho rozhodnutí často ovlivňují dění v celém světě. Autorka sleduje kampaň měsíc po měsíci, od prosince 2003 do října 2004, v komentáři stručně a výstižně přibližuje českému publiku toto hektické celoamerické dění a v epilogu pak hodnotí volební výsledky.
Nejde však jen o knihu o prezidentské kampani, ani o knihu pouze o politice – zápas o Bílý dům spíše slouží jako páteř, na niž se upínají témata další, ve kterých autorka strhujícím a zasvěceným způsobem vytváří mnohabarevnou mozaiku této dynamické a optimistické země: Čtenář se dozví o americké spolčovací mánii, o postavení žen, o americkém vlastenectví, o vyrovnávání se s minulostí, o roli náboženství, o svazcích mezi osobami téhož pohlaví, ale také o americké lásce k automobilům, o nejpopulárnějších sportech, o Češích v Americe a další a další. Každá kapitola také obsahuje tabulky se souhrnnými přehledy a vybranými statistickými údaji.V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.