-
SKLADEM

Jiří Dynybil

A tak tedy jdu...
Cestopis a příběh o prožití 787 km Svatojakubské cesty

1. vydání
vazba – vázaná s přebalem
145 x 205 mm, 456 stran + 24 stran berevné přílohy
ISBN / ISSN: 978-80-7557-214-1 EAN: 9788075572141
299 Kč 224

„Na mou duši, že nedokážu přesně říci, kdy poprvé, a především kolikrát jsem odpovídal na otázku, proč jsem se stal na krátkou, leč vydatnou část života poutníkem. Ta odpověď je nesmírně těžká.“

Osobní deník s mnoha zajímavými zážitky a příběhy poutníků z různých končin světa, které Jiří Dynybil potkal na své Svatojakubské pouti ze San Sebastianu ke katedrále v Santiagu de Compostela, po nejobtížnějších trasách – pobřežní Camino del Norte a původní Camino Primitivo. 787 km vytrvalým deštěm i jarním sluncem, městy a vesnicemi, zemí spálenou lesními požáry i takřka nedotčenou přírodou.

Na této pouti nelze nic předstírat. Před nikým, a hlavně ne sám před sebou.

Svatý Jakube, za co mne trestáš? Pokračuji tedy po pláži po stopách, nic lepšího mne nenapadá. Jdu a jdu, písek se někde dost boří, někde je tvrdší, ale je to dřina. Batoh na takovém povrchu váží dvojnásobek. Jdu asi půl hodiny, přede mnou skála sahající až do moře a velké balvany. Napravo moře, nalevo skála pokračující velkým strmým kopcem. A stopy zmizely. Asi to byli mimozemšťané. Dívám se po nějakém UFO, které by mne odsud mohlo dostat, ale zřejmě už odletělo. Má velká duše se srazila na malou dušičku. Představa, že bych měl jít zase tu cestu pláží zpátky, je zdrcující. Jirko, nezoufej, dej se dohromady, chovej se jako správný poutník. Co tě nezabije, to tě posílí. Tak nějak zní to krásné pořekadlo, lehce se to říká. Nedá se nic dělat, musím porušit i to indiánské pravidlo – nikdy se nevracej stejnou cestou –, ale zde mi nic jiného nezbývá. A tak se tedy vracím…

 

Fenomén putování do španělského Santiaga de Compostela je poutnická cesta životem, protože jít tuto cestu je jako projít svým životem a nově poznávat sama sebe.

 

Osobní deník s mnoha zajímavými zážitky, příběhy poutníků z různých končin světa, s návody, přehledem tras a průvodcem přípravou je vhodným čtením pro všechny, kteří se o cestu zajímají nebo o Svatojakubské pouti uvažují.

 

RECENZE:

Kultura 21, Jana Langerová: "A tak tedy šel..."

autor/ka obálky : Lukáš Tuma

HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ

mohly by Vás také zaujmout tyto knihy

V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

KALENDÁŘ AKCÍ

CO SE U NÁS DĚJE

ZŮSTAŇTE V KONTAKTU

  • Adresa:
    Kaprova 12/40
    110 00 Praha 1
  • Telefon:
    +420 224 810 353 - obchod +420 224 810 352 - redakce
  • E-Mail:
  • Jsme také na:

Partneři nakladatelství Epocha

Copyright © 2002 - 2020 , Nakladatelství Epocha s.r.o.