Můj bratr Che

Juan Martin Guevara, Armelle Vincent

Můj bratr Che

1. vydání
vazba - vázaná s přebalem
145 x 205 mm, 288 stran + 16 stran fotopřílohy
ISBN / ISSN: 978-80-7557-084-0 EAN: 9788075570840
kniha 214 Kč 285 Kč
e-kniha 152 Kč 169 Kč

Dne 9. října 1967 byl bolivijskými jednotkami popraven marxistický partyzánský vůdce a hrdina kubánské revoluce Ernesto "Che" Guevara. Když se z novinových stránek jeho rodina dozvěděla o jeho smrti, rozhodla se mlčet.
Půl století poté jeho mladší bratr, Juan Martin, prolomil ticho. Tato unikátní autobiografie přináší čtenářům vůbec poprvé důvěrný pohled na asi největší ikonu světového revolučního hnutí.

Předmluva prof. PhDr. Josef Opatrný, CSc.
Překlad Tereza Dvořáková  • Káťa, Lány
    23.listopadu 2019

    Pokud dovedete být „nad věcí“, svým způsobem „velkorysí“ k tendenčním životopisům a chcete se dozvědět, jakým způsobem obdivovatelé dodnes vnímají Guevarovu ikonu, či jak ho viděli „doma“ a jaký (možná) byl Che Guevara, když ho zrovna nefotili do novin, nebo nehonili po Bolívii, kniha se vám bude líbit. Autor popisuje sociální prostředí, ze kterého revolucionář Che Guevara a jeho rodiče pocházeli. Biografie od Juany Martina Guevary rozhodně není nestranným dílem, kde by se nějakým způsobem komentoval a mapoval dopad Guevarovy politiky či tak něco – knihu napsal jeho obdivující nejmladší bratr a tak se k ní musí přistupovat. Jsou to vzpomínky, které sepsal člověk, který Ernesta Guevaru bezmezně zbožňoval, chtěl se mu podobat a měl ho za vzor.Z vyprávění Juana Martina Guevary nám vyplyne, jaké priority Che v životě uznával a proč měl všechny předpoklady stát se modlou.

V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.