Mistři z Ďolíčku

Petr Nečada

Mistři z Ďolíčku

2. vydání (přepracované)
vazba - vázaná
145 x 205 mm, 400 stran
ISBN / ISSN: 978-80-278-0120-6 EAN: 9788027801206
kniha 299 Kč 399 Kč
e-kniha 269 Kč 299 Kč
zařazení: štítky:

„Už jen zemětřesení by nás mohlo připravit o titul!“ volá hlasatel. Na tribunách propuklo šílenství, diváci se objímají, někteří jsou naměkko. Bouřlivý potlesk. A znovu: „Mistři, mistři, mistři!“ Tři minuty. Dvě minuty. Poslední minuta. Už se jenom tleská. Teď. Neděle 12. června 1983, vesmír se zastavil, historie se naplňuje v 18 hodin 48 minut.

Takhle si novinář Petr Nečada vybavuje chvíle, kdy se fotbalisté Bohemians stali mistry československé ligy. Tuto nezapomenutelnou sezonu Bohemky barvitě popsal v knize Mistři z Ďolíčku, která vychází ke čtyřicátému výročí historické události.

Kniha poprvé vyšla před patnácti lety a byla ihned rozebrána. Nyní vychází znovu, ovšem důkladně přepracovaná a rozšířená. Najdete v ní nové kapitoly, podrobnější portréty hráčů i vzpomínky na legendární zápasy mimo mistrovskou sezonu.

Fanouškem Bohemians je autor už padesát let. V době, kdy jeho milovaný klub vyhrál ligu, chodil pravidelně na tribunu k stání pod hodinami. Z každého utkání si psal poznámky a archivoval všechny noviny. U jednotlivých zápasů proto i dnes může detailně popsat, co se dělo na hřišti, ale taky to, jak emotivně je prožíval on sám. 

Autor později nastoupil do prestižního fotbalového a hokejového týdeníku Gól, kde se dostal k rozhovorům s hráči z mistrovského týmu, například s Přemyslem Bičovským, Pavlem Chaloupkou, Jiřím Sloupem, Zdeňkem Hruškou nebo s největším „klokanem“ všech dob Antonínem Panenkou. I tyto vzpomínky se v knížce odrazí.

Mistři z Ďolíčku nabízejí starším fanouškům vzpomínky na nejslavnější éru klubu, kterou si tak rádi připomínají, a mladší příznivce zase seznámí s tím, o čem pouze slyšeli nebo četli. Kniha je psána nezvyklým, vzrušujícím stylem a oslovila čtenáře už při svém prvním vydání.

 

E-kniha se v případě tohoto titulu prodává pouze ve formátu pdf.V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.