Když vzlétne děs a nevíra

Viktorín Šulc

Když vzlétne děs a nevíra
Panoptikum sexuálních vražd 1

1. vydání
vazba - vázaná s přebalem
140 x 205 mm, 472 stran plus 48 stran fotopřílohy
5. svazek z edice Edice Victima
ISBN / ISSN: 978-80-7425-182-5 EAN: 9788074251825
469 Kč
dočasně nedostupné

Titul prvního svazku pentalogie Panoptikum sexuálních vražd zachycující 77 kriminálních případů z historie České republiky vychází z úryvku básně Viktora Huga: "Když dotkneš se mých víček lehce dlaní, vzlétne zpod nich děs a nevíra."
Bohatě tento příměr naplňují případy sériových vrahů - Mrázka (kapitola Smrťák bloudí krajinou), Štěpánka (Dům hrůzy) i Hojera (Holky pod kytky). Ozvěna jejich děsivých skutků ožívá v autentických vzpomínkách těch, kteří přežili či byli vtaženi, často proti své vůli, do čím dál zhoubnějšího víru krutých událostí.
Společně s autorem se staneme detektivy, prosívajícími staré spisy kriminalistických "pomníků", skutečných nebo jen zdánlivých (Kdo vraždil nočňátka? či Zaváté stopy). Staneme se svědky niterných zpovědí nebo umných lží, rozehrávajících drama snahy uniknout popravčí šibenici (Srdce z kamene). Pronikneme do ponurého ticha vazebních cel, do zvláštního světa psychiatrických pokojíků (Tajemství kříže).
Některé případy, jejich děsivé okolnosti a obludné markanty čekaly dlouhé desítky let v archivech na své zveřejnění. Společně s komentáři zkušených kriminalistů plk. Markoviče a plk. Valeriána tak na čtenáře čeká senzačně, přesto profesionálně poctivě zpracovaná historie tuzemské sexuální vraždy.


Panoptikum sexuálních vražd

Stěžejní kriminální případy z historie České republiky v poutavé pentalogii.

Úspěšný scénárista televizních detektivních filmů, ale také autor literatury faktu z oblasti kriminálních případů, Viktorín Šulc, se dlouhou řadu let s badatelskou vytrvalostí věnoval tématu tuzemské sexuální vraždy. Nyní zpracoval případy napříč celým 20. stoletím, od první republiky až do současnosti. V každém díle se snaží o originální analytický průnik, nicméně jakoby na půdorysu napínavé detektivky či krimi. A – pravda – hororu, vždyť lepkavé nožičky hrůzy přeběhnou čas od času po zádech i tomu nejkurážnějšímu čtenáři.
Šulc prokázal údernost, stejně jako citlivost svého vypravěčství i v předchozích titulech profesních memoárů dvou špičkových kriminalistů, plk. Jiřího Markoviče v Lovci přízraků a plk. Luboše Valeriána v Bratrstvu tajných hrobů.
Tento rozsáhlý pětidílný projekt upoutá nejen laického zájemce o problematiku sexuální vraždy, ale i policistu-profesionála, k čemuž přispívá řada zasvěcených komentářů předních kriminalistů, jež dokreslují v samostatných epilozích každý případ.


V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.