Satanovo jaro

Zdeněk Pošíval

Satanovo jaro

1. vydání
vazba - vázaná s přebalem
140 x 205 mm, 416 stran
ISBN / ISSN: 80-86328-92-9 EAN: 9788086328928
kniha 202 Kč 269 Kč
zařazení: štítky:

Drsný, ale i lyrický příběh plný dobrodružství a sugestivní historické atmosféry patří k tomu nejlepšímu, co v historickém a detektivním žánru současná česká literatura nabízí.
Roku 1691 je v Pelhřimově - téměř před zraky diváků - povražděna tlupa kočovných komediantů. V okolí města dochází k sérii brutálních vražd mladých žen, úchylný pachatel však místní spravedlnosti stále uniká. Souhrou dramatických okolností má zeman Jožík Bukovský osobní zájem vypátrat vraha - a získá k tomu i úřední pověření. Nitky strhujícího příběhu s námi autor sleduje nejen v dobře zmapovaném pelhřimovském kraji, ale i v různých koutech tehdejší Evropy; v jedné z kapitol putujeme s otrokářskou lodí také do Ameriky.
Dosud nejlepší z dlouhé řady románů Zdeňka Pošívala je v pravém slova smyslu historickou detektivkou: čtenáři trvale utkví mnoho živých výjevů, například scéna s provazochodkyní, jež se při nebezpečném výstupu na hradě Landstein stává svědkyní zločinu z ptačí perspektivy... Autor pečlivě kreslí psychologický portét sadistického pachatele, všímá si dobových vyšetřovacích postupů, lidových zvyků, historických detailů z oblasti tehdejší módy i dopravy, opírá se o dobové kroniky. Kniha volně navazuje na román Satanovi koně.V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.