Cesta dobyvatelů

Osmar White

Cesta dobyvatelů

1. vydání
vazba - vázaná s přebalem
140 x 205 mm, 224 stran
ISBN / ISSN: 80-86328-75-9 EAN: 9788086328751
215 Kč
titul je rozebrán

V této čtenáři mnoha zemí nadšeně přijaté knize, napsané jedním z nejlepších australských kronikářů druhé světové války, je vyprávěn příběh o válce, pozorované a prožívané přímo pisatelem. Toto opravdové osobní svědectví, vycházející převážně z autorova válečného deníku a z článků, které napsal jako válečný dopisovatel, je v záplavě literatury o druhé světové válce svým způsobem jedinečné.
Autor se války zúčastnil jako válečný dopisovatel u Třetí armády pod velením generála George Pattona. Byl při oficiální německé kapitulaci. Byl u toho, když se celý svět dovídal o hrůzách koncentračního tábora v Buchenwaldu. Viděl některé ukrutnosti spáchané na německém obyvatelstvu jeho ruskými přemožiteli. A těm, kteří četli jeho zprávy, poskytl ještě něco více - s pochopením a citem se pokusil posoudit sporné otázky morálky, které přineslo vítězství a následující vývoj. Chtěl také, aby si budoucí pokolení vzalo z toho ponaučení. V závěru se také zamýšlí nad tím, že nacismus může najít živnou půdu "téměř ve všech zemích světa", kde k tomu dozrají podmínky.
Cesta dobyvatelů, zařazená mezi nejlepší australská díla napsaná ve dvacátém století, zůstává svěží a je čím dál aktuálnější.V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.