Inferium

Roman Bureš

Inferium

2. vydání
vazba - brožovaná
110 x 180 mm, 416 stran
ISBN / ISSN: 978-80-7557-244-8 EAN: 9788075572448
kniha 224 Kč 299 Kč
e-kniha 161 Kč 179 Kč

Existuje peklo? Co se v něm s hříšníky vlastně děje a za jak velká či malá provinění se tam dostanete? A odkud se v Inferiu bere ten dobytek, který rodí země a ze kterého démoni podle chuti odkrajují kusy masa, a to znovu dorůstá, dobytek, který jen bučí a bez odpočinku vykonává tvrdou práci?

V pekelné říši Inferium zazní proroctví, které tvrdí, že lidé spáchají zlo tak veliké, že to ani nebe neunese. Démoni ho však neberou vážně – navíc ani netuší, že jejich dobytek jsou nějací hříšníci. Co by asi tak mohli spáchat? Když je však protržena nebeská blána a ze zemského povrchu se do Inferia nahrnou lidé jako rozzuření sršni, prastarý pekelný řád se otřásá v základech.

Dokáže satanova legie porazit Waffen-SS?

Inferium je napínavý akční román o střetu dvou civilizací, z nichž každá má úplně jiný pohled na svět.  • Tomáš , Dolní Vilémovice
    20.září 2023

    Úchylné, morbidní, výtečné. Na tuto knihu jsem slyšel tolik názorů, že jsem ji musel půjčit. A rozhodně nelituji. Je to sci-fi? Je to fantasy? Každopádně hodně netradiční , hodně jiné, hodně zajímavé. Příběh má dvě dějové linky. Život na Zemi a život v Pekle. Knihou nás provází Rónan, dlouhověký poutník lidskými dějinami. Způsob, jakým je popsáno Peklo, je úžasně morbidní a když si člověk představí, že ho to po smrti čeká, normálně z toho mrazí. Život na Zemi je situován do druhé světové války, nacistického běsnění a holocaustu. Příběh na dovede do Osvětimi. Popis událostí spíše než fikci připomíná reálný popis obludností toho místa, té doby. Na konci knihy člověk sedí a přemýšlí. Je to fikce? Je to skutečnost? V knize je tolik reálných faktů, tolik detailů z historie, pekelná muka hříšníků jsou tak dokonale propracovaná, že si nejsem jist, zda se jedná pouze o fikci. Kdo má rád neobvyklý styl, neobvyklé reálie, netradiční příběh je toto správná volba.

V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.