To v pohádkách nebylo (Z archivů krále humoru III)

Miloslav Švandrlík

To v pohádkách nebylo (Z archivů krále humoru III)

1. vydání
vazba - vázaná s přebalem
168 x 230 mm, 144 stran včetně téměř 300 barevných kreseb
ISBN / ISSN: 80-86328-54-6 EAN: 8086328546
335 Kč
zařazení: štítky:
titul je rozebrán

Dvojice humoristických mistrů pootevřela do třetice dveře do své společné tvůrčí dílny, aby předvedla, jak se dělal a dělá humor v Čechách. V tomto třetím výletu zavedou čtenáře do říše pohádek a jejich obyvatel – draků, divoženek, vodníků, trpaslíků a všemožné lidské havěti, jimiž se pohádky či pověsti obvykle hemží.
„Bylo, nebylo. Ale ano, bylo. Pamatuji se docela dobře. Žili jsme v zemi, kde se intenzivně budoval socialismus…“ – tak začíná Mistr Švandrlík v průvodním textu popisovat situaci tak zvaně vnitropolitickou, ve které vznikaly kresby, vtipy, fóry a jiné NEPRAKTYčnosti, v této knize obsažené.
Pohádkové bytosti mohly v některém z nestřežených okamžiků proniknout na stránky československého tisku a bylo jim jedno, že „imperialisté číhali na hranici a Pentagon harašil atomovými zbraněmi“. Oči cenzorů sice ustavičně zkoumaly, jestli nějaký narušitel nezesměšnil velké úsilí světového proletariátu“, ale dělnému lidu ty milé figurky, stvořené Mistry českého humoru, Nepraktou & Švandrlíkem, vždycky pozvedly náladu, potěšily a často i poučily.V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

Copyright © 2002 - 2024 , Nakladatelství Epocha s.r.o.