-
SLEVA
SKLADEM

Petr Markov

Přišel kostlivec k doktorovi...

1. vydání
vazba – vázaná s přebalem
150 x 215 mm, 152 stran + 16 stran barevné přílohy
ISBN / ISSN: 80-86328-82-1 EAN: 9788086328829
159 Kč 10
ukázka
e-book

Podle statistik každý třetí občan naší země trpí rakovinou a myslíme, že se dá úspěšně tvrdit, že prakticky každý z nás s touto zákeřnou chorobou přišel do styku. Ve své rodině, mezi přáteli, ve svém okolí. Bohužel!
Pokud se existence zhoubného nádoru zjistí včas, medicína už je dnes na takové úrovni, že si s tím v naprosté většině případů dokáže poradit. Není-li tomu tak, je prakticky bezmocná. Jako v té známé anekdotě: „Přišel kostlivec k doktorovi. A doktor povídá: „To jdete brzy!“
A o tom právě je tato knížka.

Snažili jsme se aby byla dostatečně seriózní a vážná, ale nechtěli jsme, aby to bylo nějaké zdrcující čtení. Naopak. I diktátorské vlády se bály a bojí humoru a vtipu a my jsme přesvědčeni, že v přeneseném slova smyslu se jich bojí i zlá paní Rakovina.
* Chtěli bychom tu zákeřnou potvoru výrazně odtabuizovat.
* Zbavit potencionální oběti té „dámy“ strachu z její nezničitelnosti.
* Vysvětlit co největšímu okruhu čtenářů, jak doslova smrtelně důležitá je prevence.
Obsahem knihy jsou rozhovory se známými osobnostmi, které rakovinu přežily a jejichž osud je pro stávající i potencionální pacienty povzbuzením. (Například Karel Štědrý, Pavel Bobek, Láďa Kerndl, Eva Pilarová, Anna Štaidlová, Pavel Weigel, Karel Weinlich a další.)
Dále jsou to vzpomínky blízkých na známé osobnosti, které k tomu příslovečnému doktorovi nedorazily včas (Jan Werich, Miloš Kopecký, Jiří Grossmann, Laďka Kozderková, Miloslav Šimek, Helena Růžičková a další). Vzpomínky nikoliv tklivé, spíš oceňující, možná až zábavné, zkrátka jakési laskavé memento mori. (Vzpomínat budou: Josef Vinklář, Naďa Urbánková, Ladislav Županič, Zdeněk Troška.)
A kniha také obsahuje informace odborného charakteru z úst těch nejpovolanějších – lékařů, kteří se rakovinou zabývají. (Prof. Dienstbier, prof. Klener., prof. Pafko, doc. Horák, doc. Svoboda a jiní.).

autor/ka obálky : Karel Kárász

HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ

mohly by Vás také zaujmout tyto knihy

V NAKLADATELSTVÍ BRZY VYJDE

ANEB NA CO SE TĚŠÍME

KALENDÁŘ AKCÍ

CO SE U NÁS DĚJE

ZŮSTAŇTE V KONTAKTU

  • Adresa:
    Kaprova 12/40
    110 00 Praha 1
  • Telefon:
    +420 224 810 353 - obchod +420 224 810 352 - redakce
  • E-Mail:
  • Jsme také na:

Partneři nakladatelství Epocha

Copyright © 2002 - 2020 , Nakladatelství Epocha s.r.o.